Do "Heliosa" na razie wcale nie pójdziemy. Sieć kin nie otworzy się 12 lutego

  • 05.02.2021, 17:04
  • W
Do "Heliosa" na razie wcale nie pójdziemy. Sieć kin nie otworzy się 12… Fot. pexels Jedyny multipleks w naszym mieście 12 lutego będzie wciąż nieczynny. Zdj. ilustracyjne
Jak ogłosił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej, od piątku 12 lutego nastąpi odmrożenie branży hotelarskiej i noclegowej, ale i instytucji kultury - teatrów, filharmonii, oper i - oczywiście - kin (z limitem 50 proc. dostępnych miejsc na widowni). Wśród działających w Polsce kinowych potentatów, "Helios" jako jedyny nie zdecyduje się na choćby częściowe otwarcie za tydzień.

Jak wyjaśnił w oświadczeniu przesłanemu Onet.pl prezes sieci kin Helios Tomasz Jagiełło, propozycja rządu jest "absurdalna", a jej "kosztów mogą nie udźwignąć operatorzy kin". W oświadczeniu wytłumaczył, że aby otworzyć kina, należy z odpowiednim wyprzedzeniem przygotować repertuar i odbyć rozmowy z dystrybutorami filmowymi, by następnie móc zacząć promować nowe tytuły. Zdaniem prezesa - należącej do Agory - sieci kin to zadanie wymaga co najmniej miesięcznego okresu. Wyraził też Tomasz Jagiełło żal do rządu o to, że "w ogóle nie konsultował swojej decyzji z przedstawicielami (...) branży, a (...) sugestie dotyczące procesu przywracania działalności zostały zignorowane". 

W Kędzierzynie-Koźlu kino Helios działa w Galerii Odrzańskie Ogrody. Do dyspozycji kinomanów są 4 klimatyzowane sale wyposażone w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający i do projekcji. "W komfortowych fotelach zamontowanych w kinie Helios jednocześnie może zasiąść ponad 800 widzów" - czytamy w opisie placówki.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe