Przeszedł na emeryturę, ale nie żegna się ze strażą pożarną

  • 08.02.2021, 20:41 (aktualizacja 08.02.2021, 20:56)
  • Źródło: KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu
Przeszedł na emeryturę, ale nie żegna się ze strażą pożarną
Młodszy brygadier Andrzej Jędrzejczyk, Kierownik Sekcji Kwatermistrzowsko-Technicznej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu pożegnał się ze służbą i odszedł na zasłużoną emeryturę.

Za 25 lat ofiarnej służby w Państwowej Straży Pożarnej na rzecz bezpieczeństwa obywateli mł. bryg. Andrzejowi Jędrzejczykowi podziękował Komendant Powiatowy PSP w Kędzierzynie-Koźlu st. bryg. Piotr Dudek, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Marek Kocielski, a także współpracownicy komendy.

Mł. bryg. Andrzej Jędrzejczyk rozpoczął swoją służbę 1 sierpnia 1996 r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Azotach, jako strażak podziału bojowego. Od 1 czerwca 2002 r. został przeniesiony do służby w Wydziale Operacyjno-Szkoleniowym i pełnił tam obowiązki Zastępcy Naczelnika do dnia 30 listopada 2012 roku. W grudniu 2012 r. został przeniesiony do Sekcji Kwatermistrzowsko-Technicznej, gdzie objął stanowisko Kierownika Sekcji. W maju 2013 r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył go „Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.
W toku służby mł. bryg. Andrzej Jędrzejczyk systematycznie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe m.in. uzyskując kwalifikacje technika pożarnictwa w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie oficerskiego przeszkolenia zawodowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.
Podczas swojej wieloletniej służby dał się poznać jako bardzo koleżeński, elokwentny, odpowiedzialny oraz bardzo zorganizowany funkcjonariusz.
Mł. bryg. Andrzej Jędrzejczyk zakończył służbę w PSP, ale nie w ochronie przeciwpożarowej, gdyż nadal pozostaje członkiem czynnym OSP Miejsce Kłodnickie oraz członkiem Zarządu Miejskiego Związku OSP RP w Kędzierzynie-Koźlu.


- Dziękujemy Andrzeju za wspólne lata służby i do zobaczenia podczas działań - piszą współpracownicy z KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu.

Źródło: KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe