Pamiętacie 60-lecie ZAK S.A. i „Poprawiny z MOK-iem” z 2008 roku?

  • 10.02.2021, 19:49
  • Andrzej Kopacki
Pamiętacie 60-lecie ZAK S.A. i „Poprawiny z MOK-iem” z 2008 roku? foto: Andrzej Kopacki
Kilkanaście tysięcy osób bawiło się podczas obchodów 60-lecia Zakładów Azotowych Kędzierzyn oraz na „Poprawinach z MOK-iem”. Wszystko to można było zobaczyć przed oraz w hali widowiskowo- sportowej na osiedlu Azoty, choć nie wszystkim ta lokalizacja przypadła wówczas do gustu.

W sobotę 7 czerwca 2008 roku publiczność podziwiała m.in. koncerty Miejskiej Orkiestry Dętej „Azoty Kędzierzyn-Koźle” oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej ZSŻŚ.

Tłumy w hali, a także na dwóch telebimach przed obiektem oglądały koncert Kasi Cerekwickiej, zespołu „Boney M” oraz grupy „Golec uOrkiestra”.

Wielogodzinny artystyczny maraton zwieńczyły: widowisko teatralno-pirotechniczne „Taniec ognia”, pokaz sztucznych ogni oraz „Disco ZAKSA” prowadzona przez Marka Sierockiego.

Ciekawie było też w niedzielę 8 czerwca 2008 roku na „Poprawinach z MOK-iem”.

Wystąpił m.in. „Academic Jazz Band” z partnerskiego miasta Prerov (Czechy), kędzierzyńsko-kozielska grupa „Blues jak Kobra”, Kuba Kęsy z zespołem „News”, a na koniec kibice obejrzeli na telebimach mecz Polska-Niemcy, rozegrany w ramach Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Niestety polscy kibice nie mieli zbyt wielu powodów do radości, gdyż nasza reprezentacja przegrała to spotkanie 0:2.

 

Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe