Postojowe i zwolnienia ze składek w ramach tarczy antykryzysowej

  • 16.02.2021, 08:29
  • Źródło: ZUS
Postojowe i zwolnienia ze składek w ramach tarczy antykryzysowej gov.pl
Pomoc udzielona przez opolski ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej 7.0, sięgnęła dotychczas 4,64 mln zł. W całym kraju, z najnowszej tarczy przedsiębiorcy otrzymali już łącznie 245 mln zł.

Od 1 lutego przedsiębiorcy z branż określonych w Tarczy Antykryzysowej 7.0, mogą korzystać z ponownego świadczenia postojowego i zwolnienia z obowiązku opłacania składek za styczeń tego roku albo też za grudzień 2020 roku.

Decyzję o zwolnieniu z opłacania składek za grudzień 2020 roku i styczeń bieżącego roku z tarczy antykryzysowej 7.0, do tej pory otrzymało 2077 przedsiębiorców z Opolszczyzny. Kwota umorzonych należności w regionie to 3,378 tysięcy mln zł. W całej Polsce taką pomoc otrzymało na razie blisko 108 tysięcy przedsiębiorców, a kwota zwolnień ze składek przekroczyła 177 mln zł.

Wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania składek (RDZ-B7) powinien trafić do ZUS do 31 marca 2021 r. Natomiast wniosek o ponowne świadczenie postojowe (RSP-DD7)  można złożyć najpóźniej w ciągu trzech miesięcy od miesiąca, w którym zostanie zniesiony stan epidemii. Świadczenie postojowe jest wypłacane w wysokości 2080 zł lub 1300 zł na rękę, na rachunek bankowy podany przez wnioskodawcę.

Od początku lutego bieżącego roku świadczenie postojowe, na podstawie najnowszej tarczy, otrzymało w regionie 610 osób, a łączna kwota wypłat to 1,261 mln  zł. Oddziały ZUS w całej Polsce rozpatrzyły pozytywnie wnioski 33 tysięcy przedsiębiorców, a wypłaciły postojowe w wysokości niemal 68 mln zł. Wnioski o wsparcie przewidziane w Tarczy Antykryzysowej można składać wyłącznie w wersji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Źródło: ZUS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe