Sukcesy badmintonistów Beninca UKS Feniks

  • 29.03.2019, 14:10 (aktualizacja 31.03.2019, 10:46)
  • Ł
Sukcesy badmintonistów Beninca UKS Feniks Beninca UKS Feniks
Kolejny świetny występ mają na swoim koncie badmintoniści klubu Beninca UKS Feniks Kedzierzyn-Koźle, którzy rywalizowali w Bieruniu w zawody z cyklu Grand Prix Polski w kategoriach młodzików młodszych oraz juniorów młodszych.

W starszej grupie wiekowej U-17 po dwa medale zdobyli Mikołaj Szymanowski i Zuzanna Jankowska. Mikołaj sięgnął po złoto w grze pojedynczej. Ponadto, wraz z Andrzejem Niczyporukiem, zdobył srebro w deblu.

Z kolei Zuzanna w grze indywidualnej była druga. Za to na najwyższym stopniu podium stanęła w grze podwójnej, gdzie występowała wraz z Jonną Podedworny.

Kolejny medal dla UKS-u zdobył Karol Budny, który był trzeci w singlu juniorów młodszych.

 

Trzy medale w rywalizacji młodzików młodszych dla Julii Wójcik. Kędzierzynianka sięgnęła po złoto w grze podwójnej (z Mają Janko) oraz mieszanej ( z Mateuszem Golasem), a w turnieju singlistów zajęła drugą lokatę.

Ostatni krążek dla Beninca wywalczył duet: Jagoda Gediga i Tomasz Cież, który startował w grze mieszanej U-13.

 

W Bieruniu wystąpili też badmintoniści z drugiego kędzierzyńskiego klubu - MMKS-u. Najlepiej z czwórki: Igor Jasek, Katarzyna Bomba, Jacek Matula i Hanna Banaszak wypadła ta ostatnia, która w grze indywidualnej walczyła o ćwierćfinał, a w podwójnej o półfinał.

Ł

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe