Korneliusz Banach zostaje w Grupie Azoty ZAKSA

  • 20.02.2021, 09:43
  • Źródło: zaksa.pl
Korneliusz Banach zostaje w Grupie Azoty ZAKSA
Kolejnym siatkarzem, który przedłużył kontrakt z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, jest Korneliusz Banach. - To jest mój klub, tutaj się wychowałem, mamy tutaj znakomite warunki do pracy, a sportowo mogę się wciąż rozwijać - przyznał libero aktualnych mistrzów Polski.

Korneliusz Banach z ZAKSĄ związany jest od 10 lat. Pierwsze mecze w barwach naszego klubu 27-letni libero rozgrywał na parkietach Młodej Ligi. Po czterech latach trafił do pierwszego zespołu. I tak od 2015 roku (z roczną przerwą kiedy grał i trenował z ZAKSĄ Strzelce Opolskie w sezonie 2018/2019) pochodzący z Kędzierzyna-Koźla libero był wierny ZAKSIE. Obecny sezon jest więc piątym Korneliusza Banacha w klubie, a współpraca potrwa jeszcze dłużej.

Jak przyznał zawodnik, decyzja o pozostaniu w ZAKSIE była dla niego szczególnie ważna z kilku powodów.

- To jest mój klub, tutaj się wychowałem, w ZAKSIE mam wszystko czego potrzebuję. Mogę trenować z najlepszymi zawodnikami na świecie, do tego mamy znakomity sztab szkoleniowy. Bardzo dobrze się dogadujemy w zespole, mam tutaj na myśli nie tylko kontakt między nami zawodnikami, ale również współpracę z trenerami i całym sztabem. Atmosfera w zespole jest znakomita, ale odkąd pamiętam w ZAKSIE tak było. To na pewno coś, czego wszyscy mogą nam zazdrościć. Charakterologicznie jesteśmy dobrani znakomicie i myślę, że w kolejnym sezonie to się nie zmieni - przyznał Korneliusz Banach.

27-latek zwrócił uwagę również na możliwości rozwoju jakie niezmiennie gwarantuje gra w Kędzierzynie-Koźlu.

- ZAKSA to klub z czołówki nie tylko naszej ligi, to równie uznana marka na europejskich parkietach. Niezależnie w jakich rozgrywkach bierzemy udział zawsze walczymy o najwyższe cele. Chcemy walczyć nie tylko o kolejne tytułu mistrzowskie czy Puchar Polski, ale również zaistnieć w Europie. To na pewno każdego z nas dodatkowo napędza do ciężkiej pracy, dawania z siebie wszystkiego na treningach i podnoszeniu sobie poprzeczki. Dodatkowo, co ważne, mamy tutaj znakomite warunki do pracy. Jestem przekonany, że w ZAKSIE sportowo mogę się wciąż rozwijać i to było dla mnie szczególnie ważne. To wszystko: od atmosfery, przez sportowe cele i wyzwania oraz kwestie organizacyjne, jest bardzo ważne kiedy stajemy przed decyzją o wyborze klubu czy o przedłużeniu współpracy. Dlatego naprawdę bardzo się cieszę, że zostaję tutaj na dłużej - dodał libero Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Źródło: zaksa.pl

Która drużyna zdobędzie Puchar Polski?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe