Serce stanęło też w Łężcach. Do szczęścia wystarczą zwykłe nakrętki

  • 23.02.2021, 08:50
  • W
Serce stanęło też w Łężcach. Do szczęścia wystarczą zwykłe nakrętki Fot. sołectwo Łężce/Facebook Od lewej: sołtys Łężec Jan Plesch i twórca konstrukcji Franciszek Marx
Napełniając kosz w kształcie serca plastikowymi nakrętkami, dbamy o środowisko naturalne. Co równie ważne, w ten sposób pomagamy potrzebującym.

Czerwony pojemnik w kształcie serca stanął 22 lutego tuż za bramą szkoły w Łężcach (gm. Reńska Wieś), nieopodal dawnej fontanny. Konstrukcję wykonał mieszkaniec sołectwa pan Franciszek Marx.

- To inicjatywa mieszkańców - podkreśla Jan Plesch, sołtys Łężec. - Do serca można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor - precyzuje.

Po uzbieraniu odpowiedniej ilości nakrętek sołectwo zgłosi się do którejś z fundacji biorących udział w zorganizowanych akcjach zbiórek na konkretny cel. Ta przekaże nakrętki jednej z firm recyklingowych, a otrzymane za nakrętki pieniądze wesprą potrzebujących.

- Pomysł świetny. Wcześniej musiałam jeździć do sąsiednich Pawłowiczek, żeby zawieźć nakrętki - mówi pani Karolina, mieszkanka Łężec.

W

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bartosz
Bartosz 23.02.2021, 15:44
Ci, co całe życie pomagają to żyją skromnie, a ci, co zrobią jedną rzecz przez całe życie to idą z tym do gazety
Pati
Pati 23.02.2021, 15:40
Widocznie zapomnieliśmy o prawdziwych bohaterach... Żałosne
Anka
Anka 23.02.2021, 15:39
Wow, pokazujmy ludzi, którzy postawili metalowe serce, a nie tych, co ratują nam życie... Brawo wy!!!

Pozostałe