Bezdomni a handel ludźmi. Wspólne działania policjantów ze streetworkerami

  • 26.02.2021, 10:39
  • Źródło: KPP
Bezdomni a handel ludźmi. Wspólne działania policjantów ze streetworkerami
Mimo ostatnich cieplejszych dni spadki temperatur po zmroku wciąż są znaczne, dlatego też policjanci z Kędzierzyna-Koźla cały czas prowadzą kontrole miejsc, w których mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. W ramach akcji „Nie daj się sprzedać” przestrzegają przed procederem handlu ludźmi.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu, jedne z takich działań funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną, przeprowadzili wspólnie ze streetworkerami. Razem sprawdzali pustostany, tereny ogródków działkowych, rejon dworca PKP, a także piwnice i klatki schodowe bloków, gdzie przebywają osoby pozostające w kryzysie bezdomności. Napotkane tam osoby informowano o możliwości wparcia, jakie mogą uzyskać oraz wskazywali miejsca, gdzie mogą otrzymać odzież lub ciepły posiłek.

Ponieważ osoby będące w kryzysie bezdomności narażone są na próbę zwerbowania ich przez grupy przestępcze, trudniące się m.in. handlem ludźmi, działania te były również dobrą okazją do rozmów, podczas których funkcjonariusze wskazywali, jak ustrzec się przed takim procederem oraz gdzie udać się po pomoc w przypadku zagrożenia.

W ramach akcji „Nie daj się sprzedać” policjanci uświadamiali rozmówców na czym polega handel ludźmi, i jakie symptomy mogą o tym świadczyć. Przestrzegali ich przed osobami, które zgłaszają się do nich z propozycją wyjazdu za granicę lub zawarcia fikcyjnych umów. Osoby bezdomne otrzymały materiały informacyjne na temat handlu ludźmi, zawierające m.in. wykaz instytucji, do których należy się zgłosić w sytuacji wystąpienia powyższego zagrożenia.

 

Źródło: KPP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe