Ekologiczne źródła energii cieszą się powodzeniem. Samorząd pomaga w pozbyciu się kopciuchów

  • 26.02.2021, 11:59
  • W
Ekologiczne źródła energii cieszą się powodzeniem. Samorząd pomaga w pozbyciu się kopciuchów  W
Funkcjonuje od niespełna miesiąca, a już został wykorzystany w ponad jednej trzeciej. Druga edycja gminnego programu wymiany kopciuchów na ekologiczne źródła ciepła w gminie Reńska Wieś.

Podobnie jak rok temu, do dyspozycji jest 150 tys. zł. Jak czytamy na stronie internetowej samorządu, od 1 lutego udało się już podpisać 18 umów dotacyjnych na łączną kwotę 61 tys. zł. Umowy dotyczą wymiany starych pieców na 3 piece gazowe, 1 ogrzewanie elektryczne, 11 kotłów na biomasę i 3 pompy ciepła.

Wnioski można składać do 31 października lub do wyczerpania puli 150 tys. zł w roku budżetowym 2021. W przypadku kotłów gazowych, grzewczych urządzeń elektrycznych oraz pomp ciepła można się starać o dotację w wysokości 4 tys. zł. Mniejsza o 1 tys. zł dotacja dotyczy kotłów na lekki olej opałowy i na biomasę.

"Zadanie wymiany źródła ciepła, które otrzyma dofinansowanie, musi zostać wykonane najpóźniej do 15.11.2021 r., ale rozpocząć nie może się wcześniej niż data podpisania umowy dotacyjnej. Warunkiem niezbędnym do uzyskania dotacji na zmianę systemu ogrzewania na ekologiczne urządzenia grzewcze jest trwała likwidacja dotychczasowego systemu ogrzewania" - czytamy w informacji opublikowanej na stronie gminy Reńska Wieś. Tam też znajdziemy bardziej szczegółowe wytyczne oraz wzory dokumentów - TU.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe