Dziura na ulicy Przyjaźni daje się we znaki. Nie wiadomo, kiedy zniknie

  • 02.03.2021, 15:08
  • W
Dziura na ulicy Przyjaźni daje się we znaki. Nie wiadomo, kiedy zniknie W
Każdy podróżujący ul. Przyjaźni (DK40) na osiedlu Blachownia miał okazję natknąć się na ubytek w jezdni, który zmusza albo do ominięcia go, albo przejechania po nim.

Z pytaniem, kiedy zniknie ubytek w nawierzchni, zwróciliśmy się do zarządcy drogi - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu.

- Na początku lutego tutejszy oddział skierował do Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kędzierzynie-Koźlu informację związaną z tym, że na przedmiotowym odcinku nastąpiły ubytki w ramach budowy w tym miejscu kanalizacji deszczowej. Aktualnie czekamy na informację zwrotną od wykonawcy tego zadania - informuje Agata Andruszewska z GDDKiA w Opolu. - Niezależnie na bieżąco monitorujemy stan jezdni i w niebezpiecznych miejscach doraźnie uzupełniamy ubytki - dodaje.

Przypomnijmy: na początku lipca ub.r. oficjalnie zainaugurowano rozpoczęcie prac w terenie na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w ciągu DK40 o długości 14,3 km. Nowy odcinek będzie przedłużeniem istniejącej dwujezdniowej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w kierunku autostrady A4. Planowane zakończenie robót to czwarty kwartał 2022 r. Do tego czasu musimy się liczyć z natężonym ruchem samochodów ciężarowych w tej części miasta.

 

 
W

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andrew Duda
Andrew Duda 02.03.2021, 15:50
Czy mnie się tylko wydaje, czy ten odcinek był położony zupełnie od nowa trochę ponad ROK TEMU? Po pół roku zamknięcia tej drogi będącej jedną z głównych dojazdówek do miast.

Pozostałe