900 tysięcy złotych na renowację zabytków

  • 02.03.2021, 17:25 (aktualizacja 02.03.2021, 19:56)
  • Źródło: UMWO
900 tysięcy złotych na renowację zabytków
Już można się starać o pieniądze na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach. W ramach tegorocznego naboru Zarząd Województwa Opolskiego zabezpieczył kwotę w wysokości 900 000 zł.

Właściciele i zarządcy (osoby fizyczne, parafie, wspólnoty mieszkaniowe, jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorcy) obiektów zabytkowych mogą składać wnioski od 1 do 31 marca 2021 r. Otrzymanie dotacji jest możliwe, jeżeli zabytek znajduje się na terenie województwa opolskiego i został wpisany do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków. Ponadto zakres prac planowanych do przeprowadzenia musi być zgodny z katalogiem prac wskazanych w art. 77 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (m.in. wymiana pokrycia dachowego, remont elewacji, wymiana stolarki okiennej, prace restauratorskie przy zabytkach ruchomych, przygotowanie dokumentacji). Wnioskodawca musi też wykazać wkład własny w wysokości min. 30% całości wartości zadania.

Rozstrzygnięcie naboru planowane jest do końca maja 2021 r., a realizowane prace muszą zostać ukończone do 31 grudnia 2021 r.

Formularz wniosku oraz wykaz wymaganych dokumentów i szczegóły dotyczące naboru dostępne są TUTAJ

Źródło: UMWO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe