Dodatkowe zajęcia na "Orliku" w Roszowickim Lesie. Samorząd pozyskał fundusze

  • 05.03.2021, 08:30
  • W
Dodatkowe zajęcia na "Orliku" w Roszowickim Lesie. Samorząd pozyskał fundusze Fot. PSP w Roszowickim Lesie
Projekt "Lokalny Animator Sportu" jest systemowym rozwiązaniem, którego głównym celem jest upowszechnianie aktywności fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie udziału w sportowych zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych, dofinansowanych ze środków Ministerstwa Sportu, w ramach zadań realizowanych przez Ministra Sportu.

Zadanie jest realizowane we wszystkich województwach, a zajęcia prowadzą lokalni animatorzy sportu w oparciu o infrastrukturę, która powstała w ramach rządowego programu "Moje Boisko Orlik 2012" oraz pozostałą bazę lokalnej infrastruktury sportowej.

Dzięki temu, że gmina Cisek po raz kolejny zakwalifikowała się do rządowego programu, na boisku Orlik w Roszowickim Lesie każdy chętny będzie mógł uczestniczyć w prowadzonych przez animatora zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Pozyskane środki finansowe pozwolą na przeprowadzanie w miesiącu (od poniedziałku do niedzieli) zajęć w wymiarze 112 godzin.

Aktywnie, acz na razie z zachowaniem reżimu sanitarnego, na boisku Orlik w Roszowickim Lesie spędzić czas będzie można już od marca - w tym miesiącu zajęcia będą się odbywać w godzinach 15-19. W okresie kwiecień-wrzesień z oferty będzie można korzystać w godz. 16-20. W październiku zajęcia będą przeprowadzane w godz. 15-19, a w listopadzie: 14-18.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe