Grupa Azoty ZAK S.A. kontynuuje współpracę z mistrzem parabadmintona

  • 05.03.2021, 11:56
  • Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A.
Grupa Azoty ZAK S.A. kontynuuje współpracę z mistrzem parabadmintona Artur Kamiński, Bartłomiej Mróz i Sławomir Lipkowski podczas podpisywania nowej umowy
Grupa Azoty ZAK S.A. przedłużyła współpracę z Bartłomiejem Mrozem – aktualnym mistrzem Polski w parabadmintonie, który jest bliski uzyskania kwalifikacji do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. 3 marca w siedzibie spółki została zawarta umowa na kolejny rok.

W ostatnim czasie najważniejszym przedsięwzięciem dla utalentowanego zawodnika była droga do Tokio. Prowadziła przez serię turniejów, które były rozgrywane na wielu kontynentach. Siły wieloletnich sukcesów Bartłomieja Mroza nie osłabiła nawet pandemiczna sytuacja w 2020 r., w którym udało mu się zdobyć dwa brązowe medale w międzynarodowych turniejach parabadmintonowych rozegranych w Peru i Brazylii oraz podwójne złoto mistrzostw Polski w Zakopanem (indywidualne i w grze mieszanej).

- Wierzymy, że igrzyska w Tokio będą ukoronowaniem dotychczasowej kariery Bartłomieja Mroza, a zarazem olbrzymim powodem do dumy dla Grupy Azoty ZAK - podkreśla Artur Kamiński, wiceprezes zarządu Grupy Azoty ZAK S.A.

Bartłomiej Mróz jest znany z pokonywania przeszkód i kreatywności. Gdy pandemia zablokowała starty w zawodach, przeniósł aktywność sportową do mediów społecznościowych, gdzie włączył się w akcję #zostańwdomu, proponując alternatywne możliwości treningowe dla utrzymania kondycji. Jednym z projektów był #ZAKSANChallenge, w którym zawodnik wspólnie z Grupą Azoty zachęcał do ćwiczeń w warunkach domowych.

Grupa Azoty ZAK S.A. jest z Bartkiem od początku jego kariery, od 2008 r. wspierając rozwój jego umiejętności i talentu, a także popularyzowanie badmintona wśród osób niepełnosprawnych. W 2018 r. powstała Fundacja Bartłomieja Mroza, która pomaga osiągnąć ten cel i stanowi wsparcie dla osób niepełnosprawnych w rozwijaniu pasji i korzystaniu z różnorodnych form aktywności sportowej.

Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AJ
AJ 20.03.2021, 12:55
trzymamy kciuki, powodzenia!

Pozostałe