Funkcjonariusze policji i Policuś. Uczniom podstawówek dają cenne rady na temat bezpieczeństwa

  • 05.03.2021, 12:58
  • Źródło: KPP w Kędzierzynie-Koźlu
Funkcjonariusze policji i Policuś. Uczniom podstawówek dają cenne rady na temat bezpieczeństwa  Fot. KPP w Kędzierzynie-Koźlu
Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi z Kędzierzyna-Koźla rozmawiają na temat bezpieczeństwa z uczniami szkół podstawowych. Spotkania odbywają się w ramach akcji pn. „Uważaj maluchu na pojazdy w ruchu”.

Zajęcia w ramach akcji odbyły się już w kilku szkołach na terenie naszego powiatu. Podczas nich policjanci korzystają z tekstylnego miasteczka ruchu drogowego. Szkolne sale na chwilę zamieniają się w ulicę. Dzieci przebrane za uczestników ruchu drogowego uczą się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Mundurowi objaśniają najmłodszym zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych, jezdnię, a także wskazują, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika. Tłumaczą także, dlaczego warto nosić odblaski oraz dlaczego wszyscy w samochodzie muszą mieć zapięte pasy, a dzieci dodatkowo muszą podróżować w fotelikach.

Spotkania te są również dobrą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach. Przy pomocy prezentacji multimedialnej, której bohaterem jest policyjna maskotka Policuś, funkcjonariusze przekazują uczniom cenne rady na temat bezpieczeństwa.

Podczas spotkań dzieci otrzymują odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczne na drodze.

Źródło: KPP w Kędzierzynie-Koźlu

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe