Mieliśmy marzenia i plany. Zostałam sama z dwójką dzieci. Jest mi ciężko i proszę o pomoc

  • 06.03.2021, 08:30
  • ART
Mieliśmy marzenia i plany. Zostałam sama z dwójką dzieci. Jest mi ciężko i proszę o pomoc
Anna Zdebel z Reńskiej Wsi ma 32 lata i została wdową. Kobieta znalazła się w bardzo trudnej sytuacji i z trudem wiąże koniec z końcem. Po śmierci swojego męża nie stać jej na utrzymanie rodziny. Oszczędności, które miała rodzina przeznaczono na walkę z białaczką.

Walka o życie 37-letniego Leszka toczyła się w ubiegłym roku. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Mimo, że udało się znaleźć dawcę szpiku kostnego i zrobiono przeszczep, mężczyzna zmarł dwa miesiące później. Teraz Pani Anna prosi o pomoc, by móc zapewnić godne życie dla swoich dzieci. Zorganizowała zbiórkę i opisała swoją historię.

 

„Historia mojej rodziny jest taka jak wielu innych rodzin. Żyliśmy tak jak większość w Polsce bez bogactwa z nadzieją na lepsze życie w przyszłości , mając swoje marzenia i plany, które miały być realizowane w najbliższej przyszłości. Świat mojej rodziny rozpadł się na milion kawałków rok temu, gdy niespodziewanie zaczął chorować mój mąż i ojciec dwójki dzieci, diagnoza była straszna…zespół mielodysplastyczny i jedyna szansa na życie – przeszczep szpiku. Lęk, strach i niedowierzanie - jak znaleźć dawcę szpiku podczas epidemii - gdy nie ma możliwości zrealizowania akcji w realu? Wiedzieliśmy, że dla nas zaczęła się walka z czasem. Podjęliśmy współpracę z fundacją DKMS. Do poszukiwania dawcy szpiku zaangażowali się przyjaciele naszej rodziny – szukając pomocy poprzez umieszczanie postów z akcją w prasie i szukając pomocy u wielu znanych osób z prośbą o rozpropagowanie linku do akcji w kraju i za granicą. Wiele znanych osób i pisarzy przyłączyło się do akcji. Byliśmy bardzo wdzięczni każdej sobie, która podjęła się walki o życie mojego męża. W międzyczasie szukaliśmy pomocy u specjalistów wydając mnóstwo pieniędzy na ratowanie życia mojego męża . Akcja poszukiwania dawcy szpiku trwała wiele miesięcy. Wylaliśmy wiele łez w wyniku bezsilności, lęku, strachu i bezsennych nocy. I zdarzył się długo wyczekiwany cud… w dzień ojca otrzymaliśmy ten wymarzony, wymodlony telefon- znalazł się dawca szpiku . Łzy szczęścia całej rodziny i szansa dla chorego na to, że będzie nadal mógł uczestniczyć w życiu rodziny i patrzeć jak jego dwójka ukochanych pociech dorasta i realizuje swoje pasje i marzenia. To było największe marzenie mojego męża. Pojawiła się nadzieja, że może to co najgorsze już za nami. Niestety niedane nam było długo cieszyć się tym szczęściem. Przeszczep się odbył i w 67 dobie po przeszczepie mój mąż zmarł. Po raz kolejny świat mojej rodziny rozpad się na kawałki. Potrzebna była pomoc psychologiczna. Zaczęła się walka o przetrwanie. Utrzymanie rodziny spoczęło na moich barkach, dwójka dzieci, kredyt, dom. Każdy rodzic chce dla swoich dzieci tego co najlepsze, ja też chcę, ale jak tu żyć z jednej wypłaty, żeby wystarczyło na wszystko? Po wykonaniu wszystkich opłat zostaje mi 500 zł na życie na cały miesiąc. Żeby mieć ciepłą wodę w domu, muszę palić w piecu centralnym ekogroszkiem, a wygospodarowanie pieniędzy na opał przy 500 zł, które zostaje na życie na cały miesiąc jest bardzo ciężkie, bo nie mam środków nawet na te podstawowe potrzeby. Nadal jest problem z załatwieniem renty, bo mój zmarły mąż przed chorobą pracował za granicą i trwa weryfikacja, co do przyznania tej renty. Sprawa toczy się już kilka miesięcy. Oszczędności, które mieliśmy były przeznaczone na ratowanie życia mojego zmarłego męża.

Dzięki nawet małym wpłatom udałoby mi się przetrwać ten trudny dla nas czas. Stoję pod ścianą i nie wstydzę się już prosić o pomoc, bo wiem, że walczę dla moich dzieci , które są dla mnie wszystkim. Żeby miały co jeść ,w co się ubrać i żeby było na podstawowe potrzeby. Każda złotówka jest dla nas na wagę złota. Mam nadzieję, że szybko uda mi się stanąć na nogi i że też będę mogła komuś w przyszłości pomóc. Więc proszę o pomoc, dziękując każdej osobie, która pochyliła się w tak trudnym dla nas wszystkich czasie, nad losem mojej rodziny.”

Osoby, które chcą pomóc Pani Annie, mogą to zrobić wpłacając pieniądze na zorganizowanej przez nią zbiórce.  Link znajduje się TUTAJ.

ART

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pb
Pb 21.03.2021, 14:55

Komentarz zablokowany

Kolejny złośliwy komentarz pisany z tego samego adresu IP, ale pod innym nickiem

Pm
Pm 15.03.2021, 15:45

Komentarz zablokowany

Kolejny złośliwy komentarz pisany z tego samego adresu IP, ale pod innym nickiem

Samotna mama
Samotna mama 14.03.2021, 17:03
Do Pomysłowy

Zbyt pomysłowy to ty nie jesteś :D
IP to samo ? Kiepsko to wygenerowałeś
Iwona
Iwona 14.03.2021, 14:02

Komentarz zablokowany

Kolejny złośliwy komentarz pisany z tego samego adresu IP, ale pod innym nickiem

Pomyslowy
Pomyslowy 14.03.2021, 13:58

Komentarz zablokowany

Kolejny złośliwy komentarz pisany z tego samego adresu IP, ale pod innym nickiem

Samotna mama
Samotna mama 14.03.2021, 06:44
Serio? Od 10 lat sama wychowuje 2 dzieci , ich ojciec nie płaci alimentów , nie daje ani grosza ! Jego rodzina tak jak i on ma dzieci gdzieś. Ja jestem sierotą i nie mam żadnych bliskich, ani nikogo kto wsparł by mnie np finansowo. Ale jestem pewna i wiem że samotna mama moze liczyc na pomoc np Mopsu - zasiłki , 500+ i zapomogi ! Nigdy bym nie żebrała w taki sposób ani żaden inny i nigdy nie musiałam !! Ale jak jest sie d... to nie ma rady !!! Wystarczy sie postarać , ruszyć głową lub wziąść do pracy !!!
Ps. Szkoda dzieci
NIEDAJCIE SIE OSZUKAC
NIEDAJCIE SIE OSZUKAC 13.03.2021, 20:30
nie prawda to co jest napisane !!!!!!!!!!!!!! prawda jest taka ma wszystko dzieki komu ????Leszkowi dom ok spadek ale wszystko remonty itp kto placil teraz wielka pani nic niema tak wystarczy zobaczyc do jednego pokoju i co tv laptopy gry z gornej polki rzeczy pralki suszarka itp dalej wymieniac taka prawda teraz ten domek ile warty a to byla rudera !!! ma wszystko niech sie wezmie do roboty a nie ..... sam bym chcial polowe tyle co ma albo i 1/10 !! tylko zeruje na innych taka prawda !!! inni nawet dachu nie maja ani jedzenia a ona wszystko i jeszcze prosi zdjecia itp wykorzystuje niedajcie sie nabrac rodzina pomaga nie zostawila w potrzebie finansowo itp.
Horacy
Horacy 13.03.2021, 16:48
Czytam i nie wierzę...wszyscy "znafcy" życia...Skąd u was tyle nienawiści....Ma to,ma tamto a gówno was to obchodzi prostaczki wsiowe...nowe tatuaże ,niech ma na fryzjera ,niech idzie a co ma siedzieć w domu i się zamartwiać?Jak Rydzyk prosi o kolejne "myljony" to Zara na tackę lecicie wrzucić.Choroba tego świata to sąsiedzki ból *** i ogólny dostęp do netu dla wszystkich ameb umysłowych....
Polonista
Polonista 11.03.2021, 23:33
Najlepiej i najłatwiej to wyciągąć rekę po $
Asia
Asia 08.03.2021, 13:06
Wszystkim hejtujacym nie życzę tego co spotkało Anię i dzieci, każdy jest mądry póki nie spotka go takie nieszczęście. Ania jest bardzo pracowitą i zaradną dziewczyną. To że miała mniej szczęścia niż reszta w życiu to znaczy że ma siedzieć w domu i się zaniedbać mimo wszystko chcą normalnie żyć i się cieszyć życiem. Jak by ktoś nie wiedział to w dzisiejszych czasach jest coś takiego jak bon do salonu i mogła dostać w prezencie na święta żeby miała chwilę dla siebie na zrelaksowanie i żeby chociaż przez chwilę nie myśleć o problemach. Ludzie żyjmy własnym życiem i dajmy żyć innym. Kto chce to niech wpłaci nikt nikogo nie zmusza przecież. A Ci co hejtuja to ciekawe czy się zapytali jak sobie radzą czy nie trzeba coś pomóc. I nie chodzi tu o pomoc materialna. Pozdrawiam
P. Elwira
P. Elwira 08.03.2021, 11:25
Proponuję zapukać tej Pani do drzwi i sama uznasz czy ona naprawde jest niedołężna i potrzebuje pomocy
życzliwa
życzliwa 08.03.2021, 13:53
Proponuję nie być wścibskim i patrzyć swojego nosa . Proszę czytać ze zrozumieniem artykuły bo to też nie wychodzi Pani najlepiej nigdzie nie pisze że jest niedołężna tylko prosi o pomoc . Zazdrość ludzka nie ma granic!!!
Madzia
Madzia 08.03.2021, 13:52
Czy według pani osoba, która potrzebuje pomocy musi mieszkać w ruderze? Proszę się przyjrzeć tym, którzy korzystają z pomocy GOPS, jakimi jeżdżą samochodami, jakie mają telefony, w jakie ciuchy ubierają swoje dzieci....A może by tak, zamiast hejtować, wyciągnąć rękę, wesprzeć psychicznie, zaproponować spacer albo kawę, skoro pani wie, jak jest w domu, to pewnie nie jest pani osobą obcą.....
Magda
Magda 08.03.2021, 09:57
Ludzie , co z Wami :(.Czy każdego szukającego pomocy trzeba opluć i zgnoić- bo wiecie jak naprawdę wygląda życie drugiego człowieka?.Czy zastanowiliście się- co czują Ci ludzie, których sytuacja zmusiła do szukania pomocy w taki właśnie sposób?.Wyłania się typowy obraz Polaka - wszyscy lepiej wiedzą , co u kogo słychac i jak mu się żyje.Brak po prostu słów.Wy wszyscy hejtujący - tacy z Was mocarze ?- to dlaczego nie macie odwagi podać do imion swojego nazwiska?.Skoro wiecie , że jest tak dobrze jak piszecie - dlaczego nie macie odwagi powiedzieć w twarz tego, co piszecie tutaj bezpośrednio tej rodzinie ?.
Mam nadzieję- że mimo wszystko znajdą się dobrzy ludzie, którzy zechcą pomóc tej rodzinie.Bo wstyd jest kraść, oczerniać - a nie szukać pomocy.Wstyd mi czasami za Polaków.A wy wszyscu hejtujący - zamiast cwaniaczyć przez internet - miejcie odwagę stanąć twarzą w twarz z tą rodziną i powiedzieć im, to co tutaj piszecie.
Andrzej
Andrzej 08.03.2021, 11:02
Magda, bo w necie nic Ci nie grozi to można szaleć, hejtować do woli...a po drugie najpierw niech jeden z drugim pójdzie pozna od środka sytuacje, a nie pieprzenie głupie :< zawsze jakiś troll się znajdzie
P. Elwira
P. Elwira 08.03.2021, 05:05
Znam ta Panią osobiscie i powiem tak . Dom ktory ma nie ma kredytu ma go po zmarłym ojcu teraz mieszka tam z teściem wiec też nie jest uwzględniony do niczego ,a przecież Pan J. daje jej pieniadze na życie bo sam tam mieszka.Wiem że rodzina tej Pani jej caly czas pomaga,nie zyja w ruinie, Pania stać na coraz to nowsze tatuaze . Uwazam ze wyludza pieniadze bo tak jej poprostu wygodnie dzieki czemu mogla przejsc na poł etatu a przecież ma dwie zdrowe rece i dwie nogi . Naprawde jest mi przykro z powodu jej męża,ale niech ludzie wiedza ze wykorzystuje nieswiadomosc tych wszystkich ludzi ktorzy mysla ze nie ma na chleb .
Madzia
Madzia 08.03.2021, 13:18
Skąd tyle dokładnych informacji? Ktoś, kto tyle wie, musi być kimś bliskim..... Nieładnie, pani. 'Elwiro"
Życzliwa
Życzliwa 08.03.2021, 08:30
A skąd pani wie że nie ma kredytu i że pracuje na pół etatu ja myślę że to czysta złośliwość i zazdrość i skąd P. Elwira wie na temat rodziny aż tyle co? Może lepiej zająć się swoimi sprawami a nie cudzymi !!!!
Izka
Izka 08.03.2021, 13:09
Bo pewnie p. Elwira jest kimś z bliskiej rodziny zmarłego męża i trochę żal d...ę ściska. Kto nie chce, niech nie pomaga, ale niech też nie szkodzi swoimi wpisami.
Marta
Marta 08.03.2021, 04:45
Wstyd Anno wstyd . Na fryzjera Cie jakoś stać
Melania
Melania 08.03.2021, 13:14
I dobrze, że o siebie dba. A może ma fryzjerkę, która z dobrego serca, bezpłatnie ścina albo farbuje włosy p. Ani. Następna zazdrośnica? A może ta sama, tylko pod innym imieniem?
Iza
Iza 07.03.2021, 19:09
Udajesz jak Cie na wszystko nie stać dziewczyno ale do fryzjera co miesiąc śmigasz . Załoby tutaj nie widać a w internecie nic nie ginie. Wszystko robisz na pokaz
Ona91
Ona91 08.03.2021, 14:17
Żałobę nosu sie w sercu nie na pokaz. Wiec zamilcz prostaczko!!
Izka
Izka 08.03.2021, 14:08
A dlaczego ma być widać żałobę? Żałobę nosi się w sercu.... Skąd w ludziach tyle nieżyczliwości? Nie chcesz, nie daj, ale pamiętaj, dobro wraca, ale zło również. Nigdy nie wiesz, kiedy Ty znajdziesz się w podobnej sytuacji....Dobrobyt i szczęście nie są nam dane raz na zawsze.
Xxx
Xxx 07.03.2021, 16:33
Samo zycie sa ludzie co maja gorzej i nie wyciagaja rece
pawełh
pawełh 07.03.2021, 10:18
nie mam zamiaru nikogo hejtować ale budując dom zaciągając na to kredyty to pierwsze co robię to szukam dobrej polisy od ciężkich chorób żeby w razie czego mieć jakeś zabezpieczenie na życie mając kredytów. Nie rozumiem osób które budują dom na kredyt i w żaden sposób się nie zabezpieczają przecież nikt nie będzie żyć wiecznie...
kr
kr 07.03.2021, 20:57
spłaca wtedy rodzina, albo przepada wszystko.
Rychu, taki lepszy Ryszard
Rychu, taki lepszy Ryszard 07.03.2021, 20:33
chyba nie znasz banków

Pozostałe