Zbieraj plastikowe nakrętki, wrzuć je do pojemnika i pomagaj dzieciom

  • 10.03.2021, 08:55
  • Źródło: Urząd miasta
Zbieraj plastikowe nakrętki, wrzuć je do pojemnika i pomagaj dzieciom Kosz w kształcie serca stanął przy hali Manhatan
Wielki kosz w kształcie serca stanął przed wejściem do hali targowej Manhatan przy al. Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu. Służy do zbierania plastikowych nakrętek.

Nakręceni są̨ nie tylko na punkcie biegania, ale i pomagania. Z inicjatywy Fabryki Aktywności XYZ, Klubu Sportowego Koziołek oraz grupy Anton Team stanęło w centrum miasta wyjątkowe serduszko, do którego można wrzucać́ plastikowe nakrętki.

Dochód ze sprzedaży nakrętek zostanie przekazany Stowarzyszeniu „Zawsze Dziecko”, działającemu przy Zespole Szkół Specjalnych w Kłodnicy. Organizacja prężnie działa na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie, ruchowo i niedostosowanych społecznie.

Pojemnik na nakrętki ustawiony został w weekend przy wejściu do hali targowej Manhatan. Akcja spotkała się z pozytywną reakcją mieszkańców. W ciągu dwóch dni pojemnik był już pełny i pierwsza partia 120 kg została zabrana do Czystego Regionu.

Organizatorzy akcji chcą zebrać 10 ton surowca. Przypominają, że do serduszka wrzucamy tylko nakrętki z butelek po napojach, np. gazowanych, sokach czy mleku.

 

Źródło: Urząd miasta

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe