Medaliści mistrzostw Polski z Kędzierzyna-Koźla

  • 02.04.2019, 11:37 (aktualizacja 02.04.2019, 20:12)
  • Ł
Medaliści mistrzostw Polski z Kędzierzyna-Koźla archiwum klubu
Kolejny sukces młodych badmintonistów z Kędzierzyna-Koźla. Uczniowie PSP nr 19 zdobyli cztery medale podczas ogólnopolskich mistrzostw szkół w badmintonie.

O medale w Bieruniu rywalizowało 55 drużyn z całej Polski. O sukcesie Dominiki Kwaśnik i Zuzanny Jankowskiej - uczennic II Liceum Ogólnokształcącego, które zostały mistrzyniami kraju pisaliśmy TUTAJ.

Na tych samych zawodach świetnie zaprezentowali się też reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19.

Drużyna dziewcząt w składzie: Julia Wójcik, Hanna Banaszak oraz Jagoda Gediga startowała w Igrzyskach Dzieci i po emocjonującym finale wygrały z zawodniczkami z Bierunia i sięgnęły po złoto. Na najwyższym stopniu podium stanęły też: Dominika Gajda, Julia Dzialuk oraz Julia Prokopczuk, które rywalizowały w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

 

W turnieju startowały również dwie drużyny chłopców z Kędzierzyna-Koźla. Młodszy skład tworzyli: Tomasz Cież i Wojciech Budny, a starszy: Mikołaj Szymanowski, Dominik Juhnke oraz Przemysław Gajda. Obie ekipy wywalczyły brązowe medale.

Uczniowie PSP nr 19 w większości są zawodnikami klubu Beninca UKS Feniks, który trenują Krzysztof Maślanka i Jarosław Szynol. Z kolei Hania Banaszak jest zawodniczką MMKS-u (trener Tomasz Zioło).

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe