Aktywny wypoczynek ze zwiedzaniem ciekawych miejsc w powiecie. Na wiosnę jak znalazł

  • 17.03.2021, 10:03
  • W
Aktywny wypoczynek ze zwiedzaniem ciekawych miejsc w powiecie. Na wiosnę… Ilustr. Euro-Country
Z ciekawą propozycją dla mieszkańców wyszła Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie "Euro-Country". Dzięki nowej mapie turystycznej przemierzymy nasz powiat wzdłuż i wszerz. Mapa to jednak nie jedyny element projektu. 

Przede wszystkim aktywny wypoczynek. Dodatkowo możliwość poprzebywania w ciekawych zakątkach wszystkich gmin wiejskich naszego powiatu. Taką możliwość otwiera przed każdym chętnym projekt Stowarzyszenia „Euro-Country”.

Najciekawsze miejsca, obiekty dziedzictwa kulturowego i historycznego naszego terenu można poznać, odbierając bezpłatny, ważny bezterminowo paszport i mapę turystyczną. Te są wydawane w mieszczącym się w zamku w Polskiej Cerekwi biurze „Euro-Country”, a także we wszystkich urzędach gmin powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego (Bierawa, Cisek, Pawłowiczki, Polska Cerekiew i Reńska Wieś).

Tak wyposażeni turyści mogą w pojedynkę bądź w większej grupie zwiedzać ukazane na mapie punkty, podążając za wskazówkami. Smaczku dodaje fakt, że w grze terenowej "Śladami Utopca" należy odbić na mapie pieczątki, poukrywane w 20 tajemniczych skrytkach na trasie. Na pierwsze 10 osób, którym uda się odbić wszystkie pieczątki, czekają nagrody. Można je odebrać w biurze „Euro-Country” w dni robocze w godzinach 7-15.

- Wskazówką do odnalezienia miejsc z pieczątkami są kolorowe ikonki na mapie - podpowiada Beata Szafarczyk, koordynator projektu w "Euro-Country".

Wydanie mapy poprzedziła ankieta, w której internauci wskazywali na miejsca godne ich zdaniem zamieszczenia w publikacji. Połączenie wszystkich najważniejszych atrakcji otwiera zarówno przed turystami, jak i mieszkańcami powiatu możliwość samodzielnego zwiedzania terenu z mapą w ręku.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AU
AU 17.03.2021, 21:04
Świetne!!!

Pozostałe