Seniorzy z Kędzierzyna-Koźla uszyli maskotki dla dzieci poszkodowanych w wypadkach

  • 23.03.2021, 17:12
  • Ł
Seniorzy z Kędzierzyna-Koźla uszyli maskotki dla dzieci poszkodowanych w wypadkach DDP nr 2 "Magnolia" Pluszowe zabawki "przytulaki" zrobione przez seniorów
Dla każdego dziecka wypadek, pobyt w szpitalu czy interwencja służb mundurowych może stać się traumatycznym przeżyciem, dlatego w takich chwilach istotne jest odwrócenie uwagi od nieszczęścia. Służyć temu mają między innymi pluszowe zabawki, które produkują seniorzy z Kędzierzyna-Koźla.

Psychika dziecka wymaga szczególnej pielęgnacji i ochrony. Podczas traumatycznych zdarzeń najmłodszym, oprócz bezpośredniej pomocy ratującej życie i zdrowie, niezbędne jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, czułości i wsparcia. Temu służą zabawki-przytulanki, które są dla dzieci synonimem radości, zabawy, bezpieczeństwa czy czułości i bliskości rodziców. Dlatego w sytuacjach kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, odwrócenia uwagi czy pomocy w nawiązaniu kontaktu z dzieckiem, taki pluszak może okazać się bardzo użyteczny.

W akcję szycia takich zabawek, które zostaną podarowane dzieciom w stresujących momentach zaangażowali się podopieczni Domu Dziennego Pobytu nr 2 „Magnolia" w Kędzierzynie-Koźlu.

- Nasi seniorzy wyszli z inicjatywa i przygotowali przytulaki, które zostaną przekazane służbom ratowniczym z naszego regionu, m.in. straży pożarnej i policji oraz innym instytucjom bezpośrednio pomagającym dzieciom w sytuacjach kryzysowych - informuje Damian Jodełka, kierownik DDP nr 2 „Magnolia>

Ł

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe