UOKIK przetestował proszki do prania białych tkanin. Ariel, persil czy wizir przegrywają z proszkiem z Lidla

  • 06.04.2021, 14:51
  • Źródło: UOKiK
UOKIK przetestował proszki do prania białych tkanin. Ariel, persil czy wizir przegrywają z proszkiem z Lidla
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wziął pod lupę 10 proszków do prania białych tkanin. Specjaliści z Laboratorium UOKiK sprawdzili skuteczność usuwania plam oraz wpływ proszku na wytrzymałość i kurczenie się tkaniny po praniu.

Specjaliści zweryfikowali również, czy masa proszku jest zgodna z deklaracją na opakowaniu. Obliczyli, ile wynosi koszt proszku na jedno pranie, a także ocenili stosunek jakości produktów do ich ceny.

- Prawo do rzetelnej informacji jest jednym z podstawowych praw konsumenckich. Chcemy ułatwić konsumentowi wybór, dostarczyć informacje o jakości produktów i wspierać świadome decyzje zakupowe. Kontynuujemy testowanie różnych produktów codziennego użytku i prezentujemy wyniki badania jakości 10 proszków do prania białych tkanin - mówi Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości najlepiej wypadają proszki własne sieci sklepów Lidl, Aldi i Rossmann. Najgorzej oceniony został persil, ariel i wizir. Zobacz pełny raport na grafikach poniżej.

Źródło: UOKiK

Załączone pliki do pobrania (1)

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe