Policja tłumaczy kontrole w siłowniach. Dokumenty zostały przekazane inspekcji sanitarnej i prokuraturze

  • 09.04.2021, 15:42
  • ART
Policja tłumaczy kontrole w siłowniach. Dokumenty zostały przekazane inspekcji…
Dziewiątego kwietnia właściciele trzech największych siłowni w Kędzierzynie-Koźlu podjęli decyzję o zawieszeniu działalności. Chodzi o Infiniti Fitness Club, Klub Xtreme Fitness Gyms i Olimpic. Wszystkie kluby zostały 8 kwietnia skontrolowane przez sanepid i policję.

Jak podaje Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu drugiego kwietnia weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów na mocy którego z siłowni, basenów oraz klubów i centrów fitness mogą korzystać wyłącznie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i paraolimpijskich. 

Według ministerstwa wprowadzona zmiana ma pozwolić na bezpieczne prowadzenie treningów i utrzymanie cyklu treningowego reprezentantom Polski w sportach olimpijskich i paraolimpijskich. Przepis ma zagwarantować kadrowiczom, że przygotowania do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio będą przebiegały sprawnie i bez zakłóceń. Dzięki temu we wskazanych miejscach nie będą mogły przebywać osoby postronne.

O zamknięciu siłowni po interwencjach policji pisaliśmy tutaj: Zmasowane kontrole policji w siłowniach na terenie Kędzierzyna-Koźla. Właściciele mają dość i zamykają kluby.

O powody kontroli mundurowych zapytaliśmy komisarz Magdalenę Nakoneczną, rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

- Stan epidemii wymaga od nas pełnej dyscypliny w przestrzeganiu obostrzeń i zaleceń sanitarnych. Większość mieszkańców, w trosce o życie i zdrowie oraz swoich bliskich, stosuje się do ustanowionych obostrzeń. Niestety zdarzają się osoby, które ich nie przestrzegają. Policjanci w codziennej służbie, oprócz kontroli osób przebywających w izolacji lub na kwarantannie, których obecnie na terenie naszego powiatu jest ponad 1500, sprawdzają także, czy nie dochodzi do naruszenia obowiązujących obostrzeń. W związku z informacjami o działających siłowniach na terenie naszego powiatu, policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu przeprowadzili kontrole tych obiektów. Mimo zakazu okazało się, że trzy siłownie prowadziły działalność i zastano tam osoby ćwiczące. W związku z tym sporządzono dokumentację i wszczęto czynności wyjaśniające. Materiały zostały przekazane także do inspekcji sanitarnej i prokuratury. Dobrem nadrzędnym jest dla nas zdrowie i życie mieszkańców. Stosując się do przepisów i obostrzeń sanitarnych zmniejszamy ryzyko zarażenia siebie, swoich najbliższych oraz innych osób - wyjaśnia Magdalena Nakoneczna.

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

seba
seba 13.04.2021, 18:07
Ta Pani nie ma pojęcia o czym mówi,siłownie działały zgodnie z prawem.Nikt by sobie przecież w kolano nie strzelił.Sanepid na pewno nic nie da rady zrobić chyba że doszło tam do jakichś naruszeń obostrzeń epidemiologicznych.Policja sama nie wie co z tym zrobić a prawnicy się cieszą że zarobią pieniądze.Czemu nie skontrolowali siłowni na basenie gdzie ćwiczy dużo służb cały czas,bez kadry narodowej,obostrzeń itp itd.Są siłownie które nadal są otwarte i działają.Ktoś się uparł na siłownie(czy może komuś zależy żeby Benefit System zbankrutował i go przejąć?)ciekawa sprawa z tymi siłowniami co?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.04.2021, 00:33
Życzę szcześcia w przechodzeniu Covid. Uważam, że jeśli ktośma ochotę poryzykować swoim zdrowiem to niech podpisze oświadczenie zwalniające slużbe zdrowia w udzielaniu mu pomocy. Problem w tym, że niektórzy nieświadomi szcześciaże przechodzą to cholerstwo o łagodny sposob przenosząc to nieświadomie na innych.
Jeszcze wiecej bezkrytycznego odbioru internetowego przekazu. Złe czasy tworza silnych ludzi, silni ludzie tworza dobre czasy. Dobre czasy tworza slabych ludzi, ktorzy tworza słabe czasy... gdzie jestemy ? Dzisiaj bohaterem staje sie ten,ktory zdejmie maskę nakicha w sklepie, wezmie do reki telefon i jak go będą wyprowadzać będzie krzyczał Konsytucja! 80%krzyczacych dopiero niedawno dowiedziało sie o jej istnieniu... nie pytam kto czytał. Dobre czasy... złe czasy. Myślenie nie boli, może niektórych zmusza do wysyłku, ale zapewniam ze sie oplaca.
adaś
adaś 13.04.2021, 18:15
A mieszkaniec to pewnie jakiś sfrustrowany naćpany benzenem idiota co?Czy zastanowiłeś się nad swoimi wypocinami?raczej nie.Czy myślisz że ktoś otwierałby siłownie jakby Państwo płaciło za zamknięcie.Czy ktoś by kombinował i otwierał fryzjera,kosmetyczkę?raczej nie.Ale żyjemy w takim kraju jak żyjemy i największym kombinatorem w tym wszystkim jest Nasz rząd oraz intencje które nim kierują do zamykania jednych branż a innym na pozwalanie pracować>Czemu nie ogłoszą stanu wyjątkowego?
mizorus
mizorus 09.04.2021, 23:19
chodzę ćwiczyć przysiady do kościoła. Jak leci pan z wami, to robię więcej wymachów, oczywiście jest siłka na ławeczce. na koniec dostaję batona i lecę do domu z endomondo.
Śmiechu warte
Śmiechu warte 09.04.2021, 20:14
Są równi i równiejsi. Dlaczego w kościołach nie ma kontroli policji i sanepidu
Haha
Haha 09.04.2021, 19:13
Dobrej jest zdrowie i zycie mieszkancow dlatego zakazujemy zdrowej aktywnosci a mamy w gdzies co dzieje sie w kosciele

Pozostałe