Inwestycja na ul. Herberta i Jasińskiego już cieszy oko

  • 12.04.2021, 17:41
  • Andrzej Kopacki
Inwestycja na ul. Herberta i Jasińskiego już cieszy oko
Na to zadanie czekano od dobrych 40 lat. Ku uciesze wielu osób, inwestycja ta znalazła się w zeszłorocznym budżecie miasta. Gmina rozpisała przetarg, do którego zgłosiło się sześć firm. Wygrała spółka Technical Solutions z Kędzierzyna-Koźla. Wysokość zgłoszonej przez nią oferty wyniosła 1 998 000 zł.

Roboty budowlane ruszyły jeszcze w 2020 roku i kontynuowano je w ostatnich miesiącach o ile tylko pozwalały na to warunki atmosferyczne.

Główny zakres prac na ulicy Herberta objął budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z odwodnieniem drogi, rozbudowę sieci wodociągowej w pasie drogowym, przebudowę istniejących hydrantów na podziemne, jak również nową nawierzchnię asfaltową na odcinku 385 metrów.

Na drodze wybudowano dwa progi zwalniające, a wzdłuż kompleksu ogródków działowych nowe ogrodzenie. Uwagę zwracają nowe znaki drogowe, działające już latarnie uliczne oraz mały parking.

Natomiast główny zakres robót na ulicy Jasińskiego (gdzie prace wciąż trwają) obejmuje przebudowę istniejącej sieci wodociągowej oraz przyłączy kanalizacji sanitarnej, budowę sieci kanalizacji deszczowej, budowę przyłącza kanalizacji deszczowej oraz odtworzenie nawierzchni. Na nowy dywanik asfaltowy na odcinku od ul. Kochanowskiego do ul. Herberta trzeba będzie jeszcze poczekać.

Zapraszamy do poniższej fotogalerii z placu budowy.

Andrzej Kopacki

Zdjęcia (25)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe