Powiat gotowy do masowych szczepień nawet tysiąca osób dziennie!

  • 16.04.2021, 11:51 (aktualizacja 16.04.2021, 13:19)
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Powiat gotowy do masowych szczepień nawet tysiąca osób dziennie!
Jesteśmy gotowi i już dziś moglibyśmy zaszczepić pierwszych mieszkańców w punkcie szczepień masowych, który powstał w byłej PSP nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu - przekonują władze powiatu oraz dyrekcja ZOZ.

- Czekamy na zielone światło z Narodowego Funduszu Zdrowia i dostawę szczepionek. Od tego będzie zależało, kiedy punkt zostanie oficjalnie otwarty. Od gminy otrzymaliśmy pomieszczenia w szkole za co dziękujemy. Zabezpieczeniem medycznym zajął się nasz szpital, my natomiast jako starostwo zorganizowaliśmy wszystko od strony technicznej. To było duże zadanie logistyczne dla nas i szpitala - mówiła dziś starosta Małgorzata Tudaj.

Dawna PSP nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu zlokalizowana jest przy ul. Stalmacha 20 (os. Śródmieście).

Punkt jest kompleksowo wyposażony, a jego wydolność obliczana jest na tysiąc zaszczepionych osób dziennie. W sumie samorząd stworzy siedem profesjonalnych zespołów medycznych. Punkt wyposażony został w niezbędną aparaturę, pomieszczenia dla lekarzy i personelu dokonującego szczepień. Wchodząc do środka na wprost udamy się do rejestracji, tam też dowiemy się, jaka będzie dalsza ścieżka postępowania. Poza ogólnie znaną rejestracją wprowadzoną przez rząd, uruchomione będą również dodatkowe numery telefonu, dzięki którym zarejestrujemy się bezpośrednio.

- Najnowsze wytyczne mówią o tym, że kwalifikacji do szczepienia może dokonywać już nie tylko lekarz, ale i pielęgniarka, ratownik medyczny, diagnosta laboratoryjny czy farmaceuta. Poza wspomnianymi specjalnościami, w naszym punkcie będzie cały czas dyżurował lekarz – podkreślił dyrektor szpitala Jarosław Kończyło.

 

Źródło: Starostwo powiatowe

Czy zaszczepisz się przeciw COVID-19?

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe