Uczniowie mogą liczyć na staże, praktyki i stypendia. Współpraca firmy Solidaris i kozielskiej Żeglugi

  • 27.04.2021, 09:13
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Uczniowie mogą liczyć na staże, praktyki i stypendia. Współpraca firmy…
Spółka Solidaris została oficjalnym patronem młodych mechaników z prowadzonego przez powiat Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Firma wprowadza właśnie najnowocześniejsze i najbardziej ekologiczne samochody ciężarowe na świecie.

Flota wzbogaciła się już o kilkadziesiąt takich jednostek. Dlatego uczniowie, którzy trafią tam na staże i praktyki będą rozwijać skrzydła na najlepszym sprzęcie, otrzymają też atrakcyjne stypendia i wszystko, co potrzebują do nauki. Umowę podpisano w siedzibie spółki.

- Technik pojazdów samochodowych to był jedyny kierunek w naszej szkole, który nie miał patronatu. Kiedy rozmawiałam o tym z panią starostą usłyszałam, że chyba mamy tu kandydata, i tak zaczęły się nasze rozmowy z Solidarisem, a dziś podpisaliśmy umowę, z której bardzo się cieszę – powiedziała Agnieszka Kossakowska, dyrektor ZSŻŚ.

- Solidaris ma jeden z najnowocześniejszych parków samochodowych, przedsiębiorstwo prężnie się rozwija, nasi uczniowie odbywający tu staże i praktyki nauczą się zawodu na wysokim poziomie od doświadczonych pracowników. Na tej umowie skorzysta rynek pracy, a nasi uczniowie najbardziej – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

- Firma to ludzie, im więcej młodych ludzi znających temat od kuchni, tym lepiej. To, co dziś obserwuję to dobrze ukierunkowaną młodzież teoretycznie, jeżeli natomiast praktyka i teoria idą w parze, to przynosi to efekty. Fachowcy są niewątpliwie poszukiwani na rynku pracy, dlatego cieszymy się, że możemy w tym wszystkim uczestniczyć, to przełoży się na wyniki i naszą mam nadzieję dobrą współpracę. Chcę byśmy z dumą kiedyś powiedzieli, że wychowaliśmy wspaniałych fachowców cieszących się dobrą renomą na rynku – zaznaczył Piotr Groeger, prezes zarządu firmy Solidaris.

Spółka powstała w 2003 roku. Zaczynała od kilkunastu pojazdów, dziś to potężna flota, którą można spotkać na drogach całej Europy.

 

Źródło: Starostwo powiatowe

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe