7 maja w południe syreny zawyją w całej Polsce. W ten sposób policjanci pożegnają swojego kolegę

  • 07.05.2021, 07:30
  • Źródło: Policja
7 maja w południe syreny zawyją w całej Polsce. W ten sposób policjanci…
- Nie tylko w Raciborzu, ale każdy z nas i w każdej części Polski może pożegnać Michała. W geście solidarności oraz ku czci policjanta, punktualnie o godz. 12.00 włączymy sygnały świetlne i dźwiękowe, zatrzymajmy się na chwilę i oddajmy honor -  informuje policja.

- W piątek 7 maja o godzinie 12.00 będziemy żegnać naszego Kolegę asp. Michała Kędzierskiego, który zginął służąc ojczyźnie. Uroczystości pogrzebowe z udziałem komendanta głównego policji gen. insp. Jarosława Szymczyka, reprezentującego całe środowisko policyjne, odbędą się w Raciborzu – czytamy na stronie policji.

Mł. asp. Michał Kędzierski zginął 4 maja podczas służby w Raciborzu. Interweniował wobec mężczyzny, który według zgłoszenia był przebrany w policyjny mundur, pijany lub pod wpływem środków odurzających i mógł poruszać się samochodem. Podczas czynności 40-latek wyciągnął broń i postrzelił Michała Kędzierskiego. Niestety mimo reanimacji 43-letniego funkcjonariusza nie udało się uratować. Sprawca został zatrzymany i z raną postrzałową uda trafił do szpitala.

Decyzją sądu bandyta spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pobytu w więzieniu.

Źródło: Policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe