Świetny występ Żanety Skowrońskiej-Kozubik

  • 10.04.2019, 19:02
  • Ł
Świetny występ Żanety Skowrońskiej-Kozubik Łukasz Kowalski
64 pary z 13 krajów rywalizowały w dziesiątej edycji międzynarodowych zawodów w ujeżdżeniu CDI***, które odbyły się w hali zakrzowskiego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich 6 i 7 kwietnia.

Polskę reprezentowali zawodnicy najlepsi w swoich kategoriach, oprócz nich na zakrzowskiej arenie można było zobaczyć Czechów, Duńczyków, Estończyków, Litwinów, Niemców, Norwegów, Portugalczyków, Rosjan, Słowaków, Szwedów, a nawet zawodników z tak odległych krajów jak Malezja, czy RPA.

W najbardziej prestiżowym konkursie Grand Prix, rozgrywanym pod patronatem marszałka województwa opolskiego, bardzo dobrze wypadła reprezentantka gospodarzy Żaneta Skowrońska-Kozubik na wałachu Romantic P.

- Był to dopiero drugi start tego wierzchowca w zawodach tak wysokich rangą – informuje Daniel Karpiński z LKJ Lewada.

 

Zawodniczka Lewady była najlepsza z całej polskiej ekipy, pokonując między innymi aktualnych medalistów mistrzostw Polski: Katarzynę Milczarek oraz Mateusza Cichonia i ostatecznie uplasował się na drugim miejscu, tuż za rewelacyjnym Portugalczykiem Boaventura Freire na Sai Baba Plus.

W finałowym konkursie dużej rundy (Grand Prix Freestyle) Żaneta Skowrońska-Kozubik ponownie zajęła znakomita, drugą lokatę ustępując jedynie Portugalczykowi, co jest świetną prognozą przed tegorocznymi mistrzostwami kraju.

W najbliższy weekend w Zakrzowie odbędzie się na finał halowego Pucharu Opolszczyzny w skokach przez przeszkody.

Ł

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe