Ekstremalna Droga Krzyżowa. To już piąta edycja w Kędzierzynie-Koźlu

  • 11.04.2019, 09:18
  • Ł
Ekstremalna Droga Krzyżowa. To już piąta edycja w Kędzierzynie-Koźlu RP
Chrześcijanie Mękę Pańską mogą przeżywać na wiele sposobów – uczestnicząc w nabożeństwach, modląc się w samotności lub podczas trudnej wędrówki. Ekstremalna Droga Krzyżowa 12 kwietnia po raz piąty wyruszy z Kędzierzyna-Koźla.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wydarzenie religijne zainicjowane przez ks. Jacka Stryczka – organizowane wraz z duszpasterstwem Męska Strona Rzeczywistości.

Idea jest prosta – wyruszyć samotnie, w nocy, z głową pełną przemyśleń nad ostatnimi godzinami życia Jezusa Chrystusa. Dla jednych to przygoda, dla innych okazja do zmierzenia się z własnymi słabościami czy problemami. Z roku na rok EDK staje się coraz bardziej popularna i ściąga coraz więcej osób w różnym wieku.

Tegoroczne wydarzenie rozpocznie się 12 kwietnia o godzinie 18 mszą świętą w kościele pw. św. Eugeniusza de Mazenod na Pogorzelcu. W tym roku zaplanowano siedem tras do wyboru, dopasowanych do różnych możliwości fizycznych uczestników. Najkrótsza o długości 20 km prowadzi na Górę Świętej Anny, a najdłuższa ma 66 km i wiedzie do Kamienia Śląskiego.

 

Więcej informacji i opisy tras można znaleźć na: www.edk.org.pl

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe