Czas na sukcesy z reprezentacją. Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA na zgrupowaniu kadry

  • 12.05.2021, 19:11
  • Ł
Czas na sukcesy z reprezentacją. Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA na zgrupowaniu… Foto: @PolskaSiatkowka Siatkarze reprezentacji Polski włączyli się do akcji #SzczepimySię
Siatkarska reprezentacja Polski z zawodnikami Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w składzie rozpoczyna intensywny i ważny sezon. Przed kadrą biało-czerwonych udział w Lidze Narodów, igrzyskach olimpijskich oraz mistrzostwach Europy.

Podopieczni trenera Vitala Heynena od pewnego czasu przebywają na zgrupowaniu w Spale. Pierwsi zawodnicy pojawili się tam już 19 kwietnia. Jako ostatni dołączyli zwycięzcy Ligi Mistrzów z Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka oraz Paweł Zatorski. Z kolei w sztabie szkoleniowym jest fizjoterapeuta Paweł Brand.

Pierwszy sprawdzianem dla kadry będą mecze towarzyskie z Belgami, które rozegrane zostaną w Łodzi 13 maja o godz. 20.30 oraz 14 maja o godz. 17. Transmisje w Polsacie Sport.

Poważne granie rozpocznie się w Lidze Narodów. Długie i wyczerpujące rozgrywki odbędą się w dniach 28 maja – 27 czerwca we włoskim Rimini. Później Polacy wystąpią w międzynarodowym Memoriale Huberta Wagnera (9–11 lipca).

Najważniejszą imprezą w tym roku dla biało-czerwonych będą igrzyska olimpijskie. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to odbędą się one w dniach 23 lipca – 8 sierpnia. Celem dla naszych mistrzów świata jest zdobycie medalu w Tokio, najlepiej złotego.

Sezon reprezentacyjny zakończą mistrzostwa Europy, które zaplanowano w dniach 1-19 września w Czechy, Estonia, Finlandia oraz Polsce.

Grupa Azoty ZAKSA kadrowicze

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe