To był ciężki rok dla „Wodnego oKKa”. Jest nadzieja na lepsze czasy

  • 13.05.2021, 13:14 (aktualizacja 13.05.2021, 13:27)
  • ANKO
To był ciężki rok dla „Wodnego oKKa”. Jest nadzieja na lepsze czasy
Mimo pandemii Centrum Aktywności „Wodne oKKo” w Kędzierzynie-Koźlu odwiedziło w zeszłym roku kilkadziesiąt tysięcy osób. Ludzie tęsknią już za powrotem do chociaż względnej normalności, co nastąpi już pod koniec maja. Baseny, sauny i grota solna przy ulicy Mostowej 1 na os. Azoty ponownie będą dostępne dla spragnionych wypoczynku i relaksu mieszkańców.

Centrum Aktywności „Wodne oKKo” funkcjonuje w strukturach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu. Gdy tylko jest taka możliwość, to korzystają z niego klienci indywidualni oraz grupy zorganizowane, szkoły podstawowe i średnie, półkolonie, stowarzyszenia, jednostki gminne, uczniowskie kluby sportowe i LZS-y z terenu naszej gminy oraz Długomiłowic, Reńskiej Wsi, Gościęcina, Ozimka, Głogówka, Biedrzychowic, Szonowa, Racławic Śląskich i Twardawy.

W skład obiektu wchodzą: strefa basenów zewnętrznych, strefa basenów wewnętrznych, strefa saun i grota solna. Każda strefa posiada swój punkt kasowy oraz zaplecze sanitarno-szatniowe.

W sumie w 2020 roku, ze wszystkich stref Kędzierzyńsko-Kozielskiego Centrum Aktywności „Wodne oKKo” skorzystało 56.221 osób.

- Ubiegłoroczna frekwencja pokazuje, jak mieszkańcy miasta spragnieni byli wszelkiego rodzaju rozrywek w postaci aktywności ruchowej. Wszyscy ci, którzy choć raz odwiedzili „Wodne oKKo” wychodzą stamtąd zadowoleni. Wrażenia są pozytywne, więc myślę, że coraz większa liczba mieszkańców będzie na ten obiekt uczęszczać. Mamy też stałych bywalców, którzy się do tego obiektu przyzwyczaili i bardzo go polubili - zapewnia dyrektor MOSiR w Kędzierzynie-Koźlu, Tomasz Radłowski

Wiadomo, że w miesiącach letnich największym zainteresowaniem cieszy się strefa zewnętrzna.

- Podczas jednego z weekendów sierpniowych mieliśmy rekord frekwencji, a mianowicie ponad 1100 odwiedzin w ciągu jednego dnia. Pozostałe atrakcje też mają wzięcie. Przykładowo saunarium to najbardziej rozpoznawalna część „Wodnego oKKa” i to nie tylko dla mieszkańców naszego miasta. Mamy tu przykładowo gości z Bielska-Białej, którzy są stałymi bywalcami naszych rytuałów saunowych - dodaje dyrektor Radłowski. - Właśnie te dodatkowe niespodzianki, czyli noce i rytuały saunowe przyciągają najbardziej miłośników tej rozrywki. Wysoki standard naszego saunarium znalazł też uznanie w publikacjach jakie pojawiły się chociażby na ogólnopolskim blogu poświęconym saunowaniu. Krótko mówiąc warto nas odwiedzać. Dla tych co wolą nieco niższe temperatury wprowadziliśmy z kolei morsowanie na „Wodnym oKKu”, a konkretnie na basenie wypływowym ze strefy wewnętrznej. Chętnych nie brakowało. Wszystko wskazuje na to, że już 28 maja będziemy mogli otworzyć obie strefy na „Wodnym oKKu” wraz z saunarium i grotą solną - kończy Tomasz Radłowski.

Więcej na ten temat napiszemy w najbliższym wydaniu Nowej Gazety Lokalnej z 18 maja.

ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe