Łukasz Kaczmarek zostaje w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

  • 16.05.2021, 10:01
  • Źródło: zaksa.pl
Łukasz Kaczmarek zostaje w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Łukasz Kaczmarek zostaje w ZAKSIE
Podstawowy atakujący wicemistrzów Polski i reprezentant Polski zdecydował się przedłużyć kontrakt z Grupą Azoty ZAKSA. Łukasz Kaczmarek zapowiada, że w przyszłym sezonie chce z drużyną z Kędzierzyna-Koźla odzyskać tytuł mistrzów Polski.

Miniony sezon był wyjątkowo udany dla Łukasza Kaczmarka, co potwierdza powołanie do reprezentacji Polski na Ligę Narodów. Atakujący wrócił do wysokiej formy po chorobie i kontuzji, będąc jednym z filarów klubowych mistrzów Europy. Wystarczy przypomnieć, że to właśnie on kończył asami serwisowymi mecze w Lidze Mistrzów z Cucine Lube Civitanova i Trentino Itas.

Urodzony w Krotoszynie zawodnik odnosił sukcesy w siatkówce plażowej - na koncie ma nie tylko medale mistrzostw Polski, ale też tytuły mistrza Europy i mistrza świata juniorów. Jednak później skupił się na siatkówce halowej. W 2015 roku przeszedł z Victorii Wałbrzych do Cuprum Lubin, gdzie przekwalifikował się z przyjęcia na atak i wkrótce stał się podstawowym zawodnikiem zespołu. W 2018 roku trafił do Kędzierzyna-Koźla i z ZAKSĄ dwukrotnie sięgnął po Superpuchar Polski (2019, 2020) oraz Puchar Polski (2019, 2021), tytuł mistrza (2019) i wicemistrza kraju (2021) oraz złoto Ligi Mistrzów (2021).

Najbliższy sezon będzie czwartym, jaki atakujący spędzi w Kędzierzynie-Koźlu i jak sam przyznał, argumentów przemawiających za pozostaniem w ZAKSIE było sporo.

- Zdecydowanie przekonała mnie cała #ZAKSAfamily. Ten klub od zespołu, przez sztab, prezesa po organizację pokazuje, że jesteśmy jedną wielką rodziną, która wspólnie pracuje na każdy sukces. Dlatego też czuję się tutaj świetnie. Niczego nam tutaj nie brakuje. Nie bez znaczenia jest dla mnie to, co wielokrotnie podkreślałem i co będę powtarzał chyba o końca mojej przygody z siatkówką, jak ZAKSA zachowała się w stosunku do mnie w najtrudniejszym dla mnie momencie, tj. kiedy stałem na krawędzi i nie było pewności, czy będę mógł kontynuować swoją siatkarską karierę. To właśnie tutaj podano mi pomocną dłoń, wykazano się profesjonalizmem i dobrym sercem - mówi Łukasz Kaczmarek.

Nie bez znaczenia dla 27-latka był również fakt, że jego bliscy dobrze czują się w naszym mieście.

- Podejmując decyzję o przedłużeniu kontraktu nie myślę tylko o sobie. Mnie i moim bliskim bardzo dobrze się tutaj mieszka. Jesteśmy w Kędzierzynie naprawdę szczęśliwi. Również jeżeli potrzebna jest jakaś pomoc z klubu lub z miasta, to zawsze na to wsparcie możemy liczyć - dodał siatkarz.

Po sezonie zwieńczonym czterema finałami, również w kolejnym kędzierzynianie mierzyć będą wysoko. Przede wszystkim chcąc odzyskać mistrzostwo kraju.

- To będzie chyba nasz główny cel na następny sezon, aby wrócić na tron i odzyskać złoto. Wiemy dobrze, jak zbroją się inne drużyny, dlatego myślę, że PlusLiga w sezonie 2021/2022 będzie jeszcze silniejsza - podkreślił nasz atakujący, przyznając jedna, że równie istotna będzie rywalizacja w europejskich pucharach. - Przychodząc do ZAKSY i podpisując mój pierwszy kontrakt bardzo cieszyłem się, że będę mógł spróbować swoich sił w Lidze Mistrzów. Wiadomo, że dla każdego zawodnika zaczynającego przygodę z siatkówką, gdzieś na poziomie pierwszej czy drugiej ligi, to sama szansa gry w tych elitarnych rozgrywkach jest marzeniem. Szansa rywalizacji z czołowymi klubami w Europie jest dodatkowym argumentem przekonującym do gry w takim klubie, jak ZAKSA. A jak pokazał nam ten ostatni sezon w Lidze Mistrzów też możemy się liczyć i spełniać swoje marzenia - przyznał Łukasz Kaczmarek.

Wcześniej kontrakty z klubem z Kędzierzyna-Koźla przedłużyli: środkowi: Krzysztof Rejno i David Smith, przyjmujący Adrian Staszewski i Aleksander Śliwka, atakujący Bartłomiej Kluth i libero Korneliusz Banach. Nieoficjalnie mówi się, że klub z Kędzierzyna-Koźla opuszczą: środkowy Jakub Kochanowski, rozgrywający Benjamin Toniutti oraz libero Paweł Zatorski.

Jeszcze w trakcie sezonu ZAKSA poinformowała, że kontrakty na sezon 2021/22 podpisali: Korneliusz Banach (libero), Bartłomiej Kluth (atakujący), Krzysztof Rejno (środkowy), Adrian Staszewski (przyjmujący), David Smith (środkowy), Aleksander Śliwka (przyjmujący).

Czytaj więcej na https://sport.interia.pl/siatkowka/ekstraklasa-mezczyzn/news-lukasz-kaczmarek-zostaje-w-zaksie-chce-odzyskac-tytul-dla-kl,nId,5233920#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Jeszcze w trakcie sezonu ZAKSA poinformowała, że kontrakty na sezon 2021/22 podpisali: Korneliusz Banach (libero), Bartłomiej Kluth (atakujący), Krzysztof Rejno (środkowy), Adrian Staszewski (przyjmujący), David Smith (środkowy), Aleksander Śliwka (przyjmujący).

Czytaj więcej na https://sport.interia.pl/siatkowka/ekstraklasa-mezczyzn/news-lukasz-kaczmarek-zostaje-w-zaksie-chce-odzyskac-tytul-dla-kl,nId,5233920#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefo
Źródło: zaksa.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe