Rejs „Z orkiestrą po Odrze” wyruszy ze stoczni w Koźlu

  • 19.05.2021, 18:17
  • Grzegorz Łabaj
Rejs „Z orkiestrą po Odrze” wyruszy ze stoczni w Koźlu Foto: Lucyna Sterniuk-Gronek
W najbliższą sobotę 22 maja odbędzie się kolejny rejs w ramach akcji „Z orkiestrą po Odrze”. Statek „Silesia” z muzykami na pokładzie wypłynie w kilkugodzinny rejs ze stoczni Damen Shipyards Koźle.

To już dziewiąta edycja projektu, którego organizatorami są: Przedsiębiorstwo el12 Sp. z o.o., Politechnika Opolska Dział Promocji, Komunikacji i Kultury. Pomysłodawcą wydarzenia i jej realizatorem jest Przemysław Ślusarczyk.

Statek z orkiestrą wypłynie o godz. 11 ze stoczni Damen Shipyards, która znajduje się przy ul. Stoczniowców 2 w Koźlu. „Silesia” wpłynie na Kanał Gliwicki i po śluzowaniu w Kłodnicy zawróci do kozielskiej stoczni.

Rejs będzie okazją do zaprezentowania nowego projektu muzycznego pod nazwą „el12 Opole Politechnic Band – generacja 2.0”. To siedmioosobowy zespół realizujący zupełnie nowy repertuar muzyczny, oparty na różnych stylach muzycznych (m.in. jazz, pop, rock) oraz improwizacji jazzowej. W programie standardy jazzowe, muzyka rozrywkowa. Muzycy rekrutują się z Orkiestry Politechniki Opolskiej i Orkiestry Dętej ZSE w Opolu.

To już druga w tym roku wyprawa w ramach IX edycji przedsięwzięcia „Z orkiestrą po Odrze”. 8 maja statek pływał po Odrze w Opolu.

Grzegorz Łabaj

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe