Spróbują wybrać nowego sołtysa Wronina. Dotychczasowy złożył rezygnację z pełnionej funkcji

  • 09.06.2021, 09:10
  • W
Spróbują wybrać nowego sołtysa Wronina. Dotychczasowy złożył rezygnację… Fot. archiwum prywatne
Warunki epidemiczne nie pozwalały na przeprowadzenie tego zebrania. Poluzowanie obostrzeń sprawiło, że wybór nowego sternika wsi Wronin w gminie Polska Cerekiew będzie możliwy.

Zebranie wiejskie sołectwa Wronin rozpocznie się w czwartek 17 czerwca o godz. 19 w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wroninie przy ul. Kościelnej 1. Celem spotkania będzie dokonanie wyboru nowego sołtysa.

Dotychczasowy sternik wsi Alfred Szewior - w roli sołtysa Wronina od 4 lutego 2015 r. - z przyczyn osobistych zrezygnował z pełnienia funkcji na przełomie marca i kwietnia br. Ponieważ nie można było wówczas jeszcze organizować zgromadzeń, wybory przesunięto w czasie.

Jak zapewniono nas w Urzędzie Gminy w Polskiej Cerekwi, wszystkie działania w ramach choćby funduszu sołeckiego realizowała rada sołecka. To ciało doradcze działające przy sołtysie nie zmieni się.

Z racji tego, że świetlica wiejska we Wroninie jest zbyt mała, by zachować reżim sanitarny, jako miejsce zebrania wyznaczono miejscową szkołę. W zebraniach wiejskich we Wroninie uczestniczy z reguły 30-40 mieszkańców. Taka liczba nie daje kworum, ponieważ Wronin jest dużą miejscowością. W przypadku braku kworum po upływie 30 minut zebranie jest prawomocne i głosowanie może się odbyć niezależnie od frekwencji.

Zarządzenie nr 0050/60/2021 Wójta Gminy Polska Cerekiew z dnia 7 czerwca 2021 roku w sprawie zarządzenia wyboru sołtysa wsi Wronin - TUTAJ (pdf).

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe