Będą tam produkować elementy dla przemysłu motoryzacyjnego i kolejowego w całej Europie

  • 14.06.2021, 13:14 (aktualizacja 14.06.2021, 13:34)
  • ANKO
Będą tam produkować elementy dla przemysłu motoryzacyjnego i kolejowego… Foto: kadr z filmu firmy Kamet S.A.
Pierwsza inwestycja w zlokalizowanej na terenie gminy Reńska Wieś "strefie inwestycyjnej", czyli na tzw. poligonie w Pociękarbiu została ukończona. Tym samym już niebawem w zakładzie nr 2 Kamet S.A. ruszy produkcja. Trwają nabory pracowników. Ma tutaj zostać przeniesiona część produkcji z zakładu tej firmy w Reńskiej Wsi.

Jeszcze w 2000 roku ponad 60 ha terenu dawnego poligonu wojskowego w Pociękarbiu gmina Reńska Wieś kupiła od wojska za 125 tys. zł. Po sporządzeniu planu zagospodarowania przestrzennego, przewidziano w tym miejscu działalność produkcyjno-usługową. Pojawili się pierwsi inwestorzy.

Wśród nich Kamet S.A., który pierwszym etapie wybudował  w strefie inwestycyjnej biurowiec i jedną z hal produkcyjnych.

Inwestycję dla Kametu, jako wykonawca generalny, zrealizowała firma ADAMIETZ ze Strzelec Opolskich. W zakładzie powstawać będą elementy dla przemysłu motoryzacyjnego i kolejowego w całej Europie. Inwestycja nie tylko pozwoli na zwiększenie możliwości produkcyjnych z zastosowaniem nowoczesnych technologii, ale również zapewni dodatkowe miejsca pracy dla mieszkańców naszego regionu. Firma KAMET S.A. planuje dalsze etapy inwestycji na zakupionym terenie.

Zobacz poniższy film przedstawiający nowy zakład pracy.

loadingŁaduję odtwarzacz...
ANKO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bart
Bart 16.06.2021, 11:50
Pewnie za miske ryzu

Pozostałe