Premiera filmu "Ostatni Komers" reżysera z Kędzierzyna-Koźla

  • 18.06.2021, 10:56
  • Ł
Premiera filmu "Ostatni Komers" reżysera z Kędzierzyna-Koźla Foto: Jakub Socha Kadr z filmu "Ostatni Komers"
18 czerwca do kin trafi „Ostatni Komers” - głośny film Dawida Nickela - reżysera pochodzącego z Kędzierzyna-Koźla, który był sensacją Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

O filmie i jego reżyserze pisaliśmy tutaj: Film Dawida Nickela „Ostatni Komers” doceniony przez jury i krytyków oraz Reżyser z Kędzierzyna-Koźla wygrał na festiwalu filmowym w Gdyni.

- To jest historia o wszystkim co pierwsze, a co za tym idzie najintensywniejsze: pierwszy joint, pierwszy seks, pierwsze zakochanie i złamane serce - mówi producentka filmu, Marta Habior.

W obsadzie zobaczymy świetnych aktorów młodego pokolenia: Sandrę Drzymalską, Mikołaja Matczaka, Nel Kaczmarek, Zofię Świątkiewicz i Jakuba Wróblewskiego. Jedną z głównych ról zagrał naturszczyk - Michał Sitnicki, odnaleziony przez reżysera na Instagramie.

Akcja „Ostatniego Komersu” rozgrywa się w ostatnim tygodniu szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę (komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.

Film ma już na swoim koncie nagrodę Jury Młodych oraz nagrodę dla najlepszego filmu w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Reżyser Dawid Nickel otrzymał także nagrodę specjalną podczas Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Widzowie i krytycy przyjęli go entuzjastycznie.

„Już dawno nikt w polskim kinie z taką lekkością nie opowiadał o nastolatkach, w żaden sposób nie próbując ich oceniać czy stawiać się w roli mentora. Kapitalny debiut” - pisał Krzysztof Połaski.

„Tsunami świeżości i wolności, bez retuszu, prawdziwie, bez nadęcia” - podkreśla Karolina Korwin Piotrowska.

„To znakomity debiutancki strzał i chyba jedno z najciekawszych spojrzeń na pokolenie współczesnych nastolatków” – dodaje Tomasz Raczkowski.

„Ostatni Komers” - oparty na motywach fragmentów powieści „Ma być czysto” Anny Cieplak - to pełnometrażowy debiut fabularny Dawida Nickela, zarazem współautora scenariusza do filmu. Twórcy, jako cel postawili sobie opowiedzieć o kawałku świata młodych ludzi bez moralizowania i oceniania. Ważnym elementem filmu jest muzyka - DJ Lotos, Low Roar, Duit, Kalwi&Remi, Hania Rani, Bella Ćwir, Rysy, Rotterdam Terror Corps, MX TORO.

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za produkcję z ramienia No Sugar Films odpowiadała Marta Habior. Koproducent - Telewizja Polska. Partnerzy: ColorOFFon i Halo. Dystrybucja w Polsce - Galapagos Films.

Ł

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Just
Just 18.06.2021, 11:38
A w naszym mieście nie ma gdzie obejrzeć filmu... Szkoda :(

Pozostałe