Paweł Stańczyk został prezesem Grupy Azoty ZAK S.A.

  • 18.06.2021, 17:24
  • Ł
Paweł Stańczyk został prezesem Grupy Azoty ZAK S.A. Foto: OLPP Paweł Stańczyk to doświadczony menadżer w sektorze energetyczno-paliwowym
Rada nadzorcza Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. dokonała zmiany w składzie zarządu spółki. Na funkcję prezesa powołano Pawła Stańczyka. Stanowisko obejmie 21 czerwca.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie spółki z Kędzierzyna-Koźla: „Paweł Stańczyk to doświadczony menedżer w sektorze energetyczno-paliwowym, na stanowiskach w randze dyrektora, członka zarządu i rady nadzorczej”.

W latach 2003-2006 był zastępcą dyrektora departamentu strategii i rozwoju regionalnego w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego w Warszawie. Od 2006 roku, przez dziesięć lat, pełnił funkcję zastępcy prezydenta Ostrołęki. W latach 2016-2018 był członkiem rady dyrektorów w Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.

Następnie w latach 2016-2018 pełnił funkcję prezesa zarządu w firmie Operator Logistyczny Paliw Płynnych sp. z o.o. w Grupie PERN. Później (do 2020 roku) pełnił funkcje menedżerskie w spółkach Grupy ORLEN. W latach 2020-2021 był wiceprezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych. Ostatnio, do maja tego roku, był prezesem zarządu PGNiG TERMIKA S.A.

Paweł Stańczyk jest absolwent studiów menedżerskich MBA Energetyka na Uczelni Łazarskiego, stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, studiów menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Po decyzji rady nadzorczej z 18 czerwca nowy skład zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. przedstawia się następująco: Paweł Stańczyk – prezes, Artur Kamiński – wiceprezes i Bolesław Goranczewski – członek zarządu.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe