To będzie gorące powiatanie lata w Kędzierzynie. Koncert Bartasa, Tomka Karolaka i Studia Piosenki MOK

  • 18.06.2021, 17:55
  • Ł
To będzie gorące powiatanie lata w Kędzierzynie. Koncert Bartasa, Tomka…
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert plenerowy pt. „Powitanie lata”, który rozpocznie się w parku Pojednania 19 czerwca o godz. 17. Wystąpią: Studio Piosenki MOK, Bartas oraz Tomasz Karolak i Pączki w Tłuszczu.

Na początek w parku przy al. Jana Pawła II w koncercie pt. „Serduszko puka” zaprezentuje się uzdolniona kędzierzyńsko-kozielska młodzież. Widowisko dedykowane jest zarówno młodej, jak nieco starszej widowni – jest wspomnieniem twórczości artystów polskiej estrady przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku, m.in.: Marii Koterbskiej, Nataszy Zylskiej, Karin Stanek, Heleny Majdaniec, Sławy Przybylskiej czy Andrzeja Zauchy.

Młode pokolenie wokalistów wykona trzynaście utworów w opracowaniu muzycznym Artura Tekieli. Podkład muzyczny zapewni profesjonalny zespół, który tworzą: Artur Tekieli (instrumenty klawiszowe), Martyna Sołtysik (gitara basowa), Damian Surow (gitara elektryczna), Marcin Żupański (flet, saksofon, klarnet), Jerzy Skalski (trąbka) i Michał Dziewiński (perkusja).

Na scenie wystąpią wokaliści Studia Piosenki Miejskiego Ośrodka Kultury i Centrum Edukacji Muzycznej K-Kwarta oraz tancerze ze szkoły tańca RoArte Dance Theatre. Przygotowanie wokalne: Justyna Sikora, Hanna Posid i Artur Tekieli, a przygotowanie taneczne i choreografia Katarzyna Kozłowska.

O godz. 18.30 coś dla miłośników muzyki rockowej, ale nie tylko. Bartas Szymoniak gościł już w naszym mieście kilka razy, a jego koncerty to za każdym razem wyjątkowe wydarzenia, na których publiczność może przekonać się, czym jest fenomen jego unikatowego stylu zwanego beatrockiem. Artysta wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy, a są to m.in.: bas, perkusja, trąbki oraz śpiew, a następnie nagrywa je i odtwarza za pomocą specjalnego urządzenia (looper).

Bartasowi na scenie towarzyszy jedynie multiinstrumentalista - Michał Parzymięso. Na koncercie usłyszymy piosenki z całej jego dyskografii. Zarówno te z autorskimi tekstami, ale też utwory do słów wielkich poetów: Leśmiana, Gajcego czy Baczyńskiego.

Gwiazdami wieczoru będą Pączki w Tłuszczu, zespół założony w 2011 r. przez aktora Tomasza Karolaka oraz gitarzystę i kompozytora Bartosza Miecznikowskiego. Pierwszy singiel "Tylko bądź" ukazał się w 2013 r. jako piosenka do serialu „Rodzinka.pl”. Debiutancka płyta „LOVElas” wydana została nakładem wytwórni Magic Records w 2018. W 2020 r. zespół wydał singiel „Za nowy lepszy dzień”.

Skład podczas koncertów na żywo uzupełniają: basista Sebastian Wojnowski i perkusista Paweł Markiewicz. Wstęp wolny.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe