Do Chorwacji bez testów na COVID-19! Nie ma już ograniczeń w podróżowaniu do tego kraju

  • 21.06.2021, 15:19
  • ANKO
Do Chorwacji bez testów na COVID-19! Nie ma już ograniczeń w podróżowaniu… foto: Andrzej Kopacki
Polska dołącza do zielonej listy krajów. Oznacza to, że podróżujący do Chorwacji są zwolnieni z konieczności przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Turyści z Polski mogą pojechać na wakacje do Chorwacji. Wybierając się na wczasy do Chorwacji, nie trzeba odbywać kwarantanny w Chorwacji. Od 18.06.2021 r. turyści z Polski podróżujący bezpośrednio do Chorwacji zwolnieni są z okazywania wyników testów!

Poniżej przekazujemy komunikat Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej:

"Wszyscy Goście przyjeżdżający bezpośrednio z krajów i/lub regionów Unii Europejskiej lub krajów i/lub regionów strefy Schengen oraz krajów stowarzyszonych ze strefą Schengen, które obecnie znajdują się na tzw. zielonej liście Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) będą mogli wjechać na terytorium Republiki Chorwacji na takich samych warunkach jak przed wystąpieniem COVID-19 (Goście nie muszą przedstawiać negatywnego testu PCR na SARS-CoV-2 ani nie będą podlegać kwarantannie), jeśli nie wykazują oznak choroby i nie mieli bliskiego kontaktu z osobą chorą. Od dnia 17.06.2021 r. cały obszar Polski znajduje się na tzw. zielonej liście.

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) na bieżąco dokonuje aktualizacji tzw. zielonej listy. (...) Jeśli zaistnieje okoliczność, że którekolwiek z polskich województw nie będzie oznaczone na liście kolorem zielonym, wtedy na granicy Republiki Chorwacji należy przedstawić urzędowe zaświadczenie o zameldowaniu (lub dane wpisane w dowodzie osobistym) w zielonej strefie. Zaświadczenie powinno być wydane w języku angielskim, bądź przetłumaczone przysięgle na język angielski."

Przy przekraczaniu chorwackiej granicy należy okazać ważny dowód osobisty lub paszport oraz podać miejsce, w którym spędzamy urlop oraz numer telefonu komórkowego i adres e-mail. Każdy otrzyma ulotkę z zaleceniami epidemiologicznymi Chorwackiego Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

W celu skrócenia czasu kontroli i kolejek na granicy, turyści mogą przesłać dane przez aplikację entercroatia.mup.hr, dostępną również w języku polskim. Osoby, które skorzystają z aplikacji otrzymają na podany adres e-mail potwierdzenie zgłoszenia od Policji Granicznej oraz obowiązujące zalecenia epidemiologiczne, a przekroczenie chorwackiej granicy zajmie tylko chwilę.

 

 

ANKO

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe