Zarząd Grupy Azoty ZAK S.A. odpowiada na interpelację posła Kamila Bortniczuka

  • 18.04.2019, 14:54
  • Ł
Zarząd Grupy Azoty ZAK S.A. odpowiada na interpelację posła Kamila Bortniczuka
W Sejmie RP pojawiła się interpelacja do prezesa Rady Ministrów w sprawie Grupy Azoty ZAK S.A., zgłoszona przez posła Kamila Bortniczuka, byłego członka zarządu spółki z Kędzierzyna-Koźla. Jej treść wywołała poruszenie wśród załogi. Odpowiedź zarządu spółki powinna uspokoić atmosferę.

Oto treść interpelacji poselskiej, którą można znaleźć na stronie Sejmu RP.

"Szanowny Panie Premierze!

Ze strony załogi, w tym przedstawicieli związków zawodowych Grupy Azoty ZAK SA, dochodzą do mnie sygnały, jakoby aktualny Zarząd Grupy Azoty ZAK SA sugerował, że rozważany jest scenariusz docelowego pozbawienia osobowości prawnej Grupy Azoty ZAK SA i pozostawienie w Kędzierzynie-Koźlu zaledwie zakładu produkcyjnego wraz z magazynem wchodzących w struktury Grupy Azoty Tarnów (lub którejś z innych spółek Grupy Azoty). Niepokój lokalnej społeczności budzi również prawdopodobna rezygnacja z realizacji kluczowych dla rozwoju firmy projektów inwestycyjnych, w tym wspartej unijną dotacją budowy centrum badawczo-rozwojowego.

Jako poseł ziemi opolskiej pragnę zwrócić uwagę na fakt, że Grupa Azoty ZAK SA jest jednym z najważniejszych przedsiębiorstw ulokowanych na terenie województwa opolskiego, a sugestie dotyczące osłabienia pozycji tej firmy odbierane są przez lokalną społeczność z rosnącym niepokojem.

Czy Skarb Państwa jako właściciel Grupy Azoty, a więc pośrednio także Grupy Azoty ZAK SA, rozważa realizację wyżej przedstawionego scenariusza?"

 

Otrzymaliśmy oświadczenie Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. w odpowiedzi na interpelację Posła Kamila Bortniczuka z dnia 3.04.2019 r. w sprawie Grupy Azoty ZAK S.A.

 

"Zarząd Grupy Azoty ZAK S.A. w swoich działaniach dąży do wzmocnienia pozycji Spółki w ramach całej Grupy Kapitałowej Grupy Azoty S.A.

Stanowczo oświadczamy, że nie podejmowaliśmy i nie podejmujemy żadnych działań zmierzających do utraty osobowości prawnej Spółki, bądź przekształcenia jej w zakład produkcyjny z magazynem, wchodzący w skład struktury Grupy Azoty S.A. lub innego podmiotu.

Jednocześnie informujemy, że według naszej najlepszej wiedzy, nie są prowadzone działania Grupy Azoty S.A. lub jakiegokolwiek innego podmiotu w celu realizacji takiego lub innego scenariusza.

Informacje zawarte w interpelacji Pana Posła Kamila Bortniczuka nie znajdują pokrycia w rzeczywistości, a ich rozpowszechnianie rodzi niepotrzebne niepokoje społeczne.

Pragniemy zapewnić, że kluczowe dla naszej Spółki projekty inwestycyjne są realizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadanymi zgodami korporacyjnymi oraz harmonogramami, a ich realizacja nie jest zagrożona.

Wspomniana w rzeczonej interpelacji budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego przy grupie Azoty ZAK S.A. jest obecnie na etapie analiz korporacyjnych."

 

 

 

 

 

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe