Zamiast odsiadki wybrał samochodową przejażdżkę. Teraz 24-latkowi grozi dodatkowe 5 lat pozbawienia wolności

  • 01.07.2021, 12:41
  • Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu
Zamiast odsiadki wybrał samochodową przejażdżkę. Teraz 24-latkowi grozi… Zdj. KPP w Kędzierzynie-Koźlu/Zdj. ilustracyjne
Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego zatrzymali kolejnego kierowcę, który był poszukiwany. Dodatkowo okazało się, że 24-latek nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, ponieważ miał aktywny zakaz, a pojazd którym jechał, nie miał ważnych badań technicznych. Mężczyzna trafił do aresztu. Teraz musi się liczyć dodatkowo z karą za niestosowanie się do zakazu sądowego oraz popełnione wykroczenia.

Policjanci ruchu drogowego patrolując Gościęcin (gm. Pawłowiczki) 30 czerwca około godziny 17:00 zauważyli volkswagena passata, którego kierowca - mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego - według posiadanych im informacji miał być poszukiwany.

W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. W trakcie wykonywanych czynności informacje mundurowych potwierdziły się. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 7 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto policjanci ustalili, że 24-latek nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, ponieważ miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a dodatkowo pojazd nie miał ważnych badań technicznych.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu, gdzie odbywa już wcześniej zasądzoną karę. Teraz musi się liczyć także z karą za niestosowanie się do zakazu sądowego oraz popełnione wykroczenia. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe