Rozpoczyna się remont mostu na ulicy Wyspiańskiego

  • 05.07.2021, 10:05
  • Źródło: Urząd miasta
Rozpoczyna się remont mostu na ulicy Wyspiańskiego
Przypominamy, że dziś (05.07) rusza zapowiadany od dawna remont mostu na ulicy Wyspiańskiego. Ze względu na skomplikowany zakres robót przeprawa będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Objazdy będą obowiązywać od południa, od godz. 12:00.

Rano (około godz. 8:00) nastąpiło przekazanie placu budowy. Obecnie trwa odbiór oznakowania informującego o objazdach. Wyznaczony on został przez Południową Obwodnicę Kędzierzyna-Koźla, ul. Głubczycką, ul. 24 Kwietnia i ul. Xsawerego Dunikowskiego. Z objazdu będą korzystać także miejskie autobusy. Na czas remontu uruchomiona została dodatkowa linia „W” kursująca od pl. Raciborskiego, przez Koźle, Koźle Port, Kłodnicę i Żabieniec. Z kolei rowerzyści przemieszczający się między Kędzierzynem a Kłodnicą i Koźlem mogą skorzystać z alternatywnej trasy przez mostek nad rzeką przy ogródkach działkowych prowadzącą do ul. Agrestowej.

W ramach zadania zostanie wymieniona nie tylko konstrukcja i nawierzchnia jezdni, ale sama przeprawa na ul. Stanisława Wyspiańskiego zostanie również poszerzona, tak aby mogli z niej w przyszłości bezpiecznie korzystać piesi i rowerzyści. Remont będzie realizowany na wysokości od Ronda Milenijnego do stacji benzynowej. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano w okresie wakacyjnym, kiedy natężenie ruchu jest mniejsze. Przebudowa mostu potrwa około 4 miesięcy.

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe