Bartłomiej Mróz z Kędzierzyna-Koźla chorążym polskiej reprezentacji paraolimpijskiej

  • 16.07.2021, 09:16
  • Ł
Bartłomiej Mróz z Kędzierzyna-Koźla chorążym polskiej reprezentacji paraolimpijskiej Foto: Adrian Stykowski, Bartłomiej Zborowski/@polskikomitetparaolimpijski Bartłomiej Mróz (z prawej) obok ambasadorów reprezentacji paraolimpijskiej Roberta Korzeniowskiego i Martyny Wojciechowskiej
Wśród 89 reprezentantów Polski na XVI Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio będzie Bartłomiej Mróz z Kędzierzyna-Koźla. Nasz parabadmintonista będzie chorążym polskiej reprezentacji.

Paraolimpiada rozpocznie się 24 sierpnia i potrwa do 5 września. Nasi sportowcy (56 mężczyzn i 33 kobiety) o medale powalczą w 12 dyscyplinach. Najwięcej przedstawicieli mamy w lekkiej atletyce – 34 oraz tenisie stołowym (12) i pływaniu (9). W debiutującym na igrzyskach parabadmintonie jedynym reprezentantem kraju jest zawodnik klubu Beninca UKS Feniks Kędzierzyna-Koźla.

Podczas ceremonii otwarcia polską flagę dzierżyć będzie dwoje chorążych: Maciej Lepiato i Joanna Mendak (Start Białystok). W ceremonii zamknięcia polskiej reprezentacji przewodzić będzie Bartłomiej Mróz. - Jest to dla mnie ogromny zaszczyt – napisał zawodnik na swoim Facebooku.

15 lipca w Warszawie Polski Komitet Paraolimpijski zorganizował konferencję, podczas której zaprezentowano skład reprezentacji oraz jej partnerów i ambasadorów (czytaj tutaj).

Przypomnijmy, że na igrzyskach paraolimpijskich w Rio De Janeiro Polacy aż 39 razy stanęli na podium, a w klasyfikacji medalowej zajęli 10. miejsce.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe