Piknik proekologiczny z okazji Światowego Dnia Ziemi

  • 26.04.2019, 11:26
  • Rafał Pulkowski
Piknik proekologiczny z okazji Światowego Dnia Ziemi
Miejska Biblioteka Publiczna oraz wydział ochrony środowiska i rolnictwa urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu, już po raz szósty, zorganizowały piknik proekologiczny z okazji Światowego Dnia Ziemi. Tym razem impreza odbyła się w parku nad Odrą obok muszli koncertowej im. Teresy Haremzy.

W imprezie udział wzięły przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z Kędzierzyna-Koźla. Tegoroczny piknik odbył się pod hasłem Miejskiego Centrum Ekologicznego "Zielona Biblioteka".

- Cieszymy się bardzo, że możemy w ten sposób edukować, uczyć i nastawiać proekologicznie najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Aby dzieci przez zabawę mogły również uczyć się tych zachowań proekologicznych - powiedziała Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Dzieci tworzyły przeróżne dzieła z recyklingu, gliny, włóczki, malowały na drewnie i konkurowały w przeróżnych grach i dyscyplinach sportowych. Związek Międzygminny "Czysty Region" zadbał o warsztaty edukacyjne. Konkursy zorganizowało także Nadleśnictwo Kędzierzyn. Animatorzy z grup "Świat Przygód" zadbali o zajęcia ruchowe i taneczne. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przywiozło kilka piesków, z którymi dzieci mogły się pobawić. Swoje stoisko miały też Miejskie Wodociągi i Kanalizacja. Po raz pierwszy udział wzięło także Muzeum Ziemi Kozielskiej, które zaprezentowało kilka ciekawych map Kędzierzyna-Koźla z różnych lat. Nie mogło zabraknąć dmuchańców.

 

- Musimy szanować nasze naturalne środowisko - wodę, powietrze, zmienię. To dobro, które jest nam dane i musimy je pozostawić w co najmniej takim stanie, jaki zastaliśmy. Dlatego edukacja w tym względzie jest najważniejszą sprawą. I do tego właśnie służy taki dzień, taki piknik proekologiczny, jak dzisiaj - dodała dyrektor MBP.

Tego samego dnia przed Domem Kultury "Chemik" Związek Międzygminny "Czysty Region" przygotował akcję wymiany surowców i elektrośmieci na sadzonki.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe