W Tatrach Słowackich znaleziono opuszczony namiot i ciało turysty. Opublikowano zdjęcia z miejsca wypadku

  • 27.07.2021, 08:00
  • ART
W Tatrach Słowackich znaleziono opuszczony namiot i ciało turysty. Opublikowano… www.hzs.sk
O zakończeniu poszukiwań zaginionego polskiego turysty poinformowała 26 lipca słowacka Horská Záchranná Služba. Na stronie internetowej opublikowano zdjęcia z akcji.

Jak podał 26 lipca serwis tatromaniak.pl w niedzielę 25 lipca wieczorem do ratowników Horskiej Zachrannej Sluzby zgłosił się turysta z informacją, że natrafił na opuszczony namiot w wyższych partiach Doliny Czarnej Jaworowej. Po śledztwie udało się ustalić, że należy najprawdopodobniej do poszukiwanego od 19 lipca 24-letniego polskiego turysty.

O zaginięciu mieszkańca Kędzierzyna-Koźla pisaliśmy tutaj : Trwają poszukiwania Kornela z Kędzierzyna-Koźla, który pojechał w Tatry Wysokie i ślad po nim zaginął. Mężczyzna był poszukiwany od 19 lipca. Ostatni raz widziany był w czwartek 15.07.2021 w Dolinie Białej Wody. Jego samochód znaleziono na parkingu w słowackiej Tatrzańskiej Jaworzynie.

- 26 lipa rano rozpoczęto przeczesywanie pobliskiego terenu z użyciem drona. To właśnie za jego pomocą udało się zlokalizować ciało pod ścianami Niżniego Baraniego Zwornika w masywie Baranich Rogów. Zwłoki zostały przetransportowane śmigłowcem i przekazane policji do potwierdzenia tożsamości. Okoliczności wypadku będą badane w najbliższych dniach - czytamy na stronie tatromaniak.pl

Rodzina zaginionego Kornela potwierdziła, że ciało znalezione po słowackiej stronie Tatr należy do 24-latka z Kędzierzyna-Koźla.

ART

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe