Lekkoatletka z Kędzierzyna-Koźla została mistrzynią Polski w sztafecie

  • 27.07.2021, 11:01
  • Ł
Lekkoatletka z Kędzierzyna-Koźla została mistrzynią Polski w sztafecie Foto: KS AZS AWF Kraków Medalistki klubu z Krakowa wraz z trenerami. Julia Ziembicka stoi trzecia z prawej
Julia Ziembicka, lekkoatletka pochodząca z Kędzierzyna-Koźla, została złotą medalistką w biegu sztafetowym 4x100 metrów podczas mistrzostw Polski młodzieżowców.

Ponad czterystu uczestników wzięło udział w dwudniowych zmaganiach lekkoatletów w kategorii U-23, które odbyły się w Suwałkach w dniach 24 i 25 lipca.

Udany występ w tych zawodach zanotowała Julia Ziembicka. Wychowanka MMKS-u Kędzierzyn-Koźle obecnie reprezentuje barwy KS-u AZS AWF Kraków.

Sztafeta kobiet z tego klubu nie miała sobie równych w biegu 4x100 metrów. Mistrzostwo Polski zdobył zespół w składzie: Karolina Gajewska, Julia Ziembicka, Monika Kiepura i Alicja Struzik.

Kędzierzynianka wystartował też w biegu na 100 metrów przez płotki. W eliminacjach uzyskała wynik 14,26 sekund. W biegu finałowym dwudziestolatka poprawiła swój czas (13,87 s), ale wystarczyło to do zajęcia czwartego miejsca. Trzecia na mecie Monika Kiepura była minimalnie lepsza (13,57 s). Złoto dla Klaudii Wojtunik z AZS-u Łódź (13,12 s).

W Suwałkach startował też inny wychowanek MMKS-u. Jakub Bujak trenuje w AZS-ie KU Politechniki Opolskiej. Zawodnik z Kędzierzyna-Koźla w biegu na 110 metrów przez płotki też był bliski zdobycia medalu. W swoim biegu eliminacyjnym był drugi, uzyskując trzeci czas eliminacji – 14,35 sekund. W finale nasz zawodnik pobiegł szybciej (14,00 s), ale dało to mu czwarta lokatę. Brąz przegrał zaledwie o cztery setne sekundy. Mistrzem został Krzysztof Kiljan z AZS-u AWF Warszawa (13,82 s).

Jakub Bujak wystartował również w skoku w dal, gdzie z rezultatem 6,77 metra sklasyfikowany został na 11. miejscu. Zwyciężył Piotr Tarkowski z AZS-u AWF Biała Podlaska (7,54 m).

Ł

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe