Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Na całkowite rozwiązanie problemu z drogą w Biadaczowie przyjdzie jeszcze poczekać

  • 29.07.2021, 10:01
  • W
Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Na całkowite rozwiązanie problemu z… Fot. archiwum prywatne Druga część drogi ma się doczekać remontu, kiedy zarządca pozyska kolejne środki
Zwróciła się do naszej redakcji czytelniczka. Na drodze w tym przysiółku Landzmierza w gminie Cisek przed miesiącem Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu ułożył nowy dywanik asfaltowy. Zrobił to jednak tylko na części jezdni. - Czy w ZDW planują naprawić resztę drogi? - pyta czytelniczka.

- Ta droga jest naprawdę w fatalnym stanie. Przesyłam zdjęcie, na którym widać końcówkę nowego asfaltu i początek starego. Może się przydać - pisze nasza czytelniczka.

Z pytaniem o to, kiedy planowany jest remont dalszej części drogi w Biadaczowie, zwróciliśmy się do jej zarządcy.

- W czerwcu tego roku zrealizowaliśmy remont w Biadaczowie: wymianę pakietu bitumicznego i położenie nowej nawierzchni na odcinku około 500 metrów, na całej szerokości drogi - poinformowała nas Teresa Kubalańca z ZDW w Opolu.

Dodała, że do realizacji pozostał mniejszy, liczący około 350 metrów, fragment. Jednakże, by móc go przebudować, koniecznie jest pozyskanie kolejnych środków finansowych.

- Naszym celem jest oczywiście zmodernizowanie całego, wymagającego tego, odcinka drogi, ale odbywa się to etapami, ze względu na ograniczone środki. Na razie nie jesteśmy w stanie podać dokładnej daty, kiedy zostanie przebudowany drugi odcinek drogi. Przebudowy realizujemy sukcesywnie w miarę możliwości i posiadanych środków - informuje Teresa Kubalańca.

W

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe