Jest boom na bon turystyczny. To ostatnie wakacje, w których wykorzystasz świadczenie

  • 30.07.2021, 09:06
  • Źródło: ZUS
Jest boom na bon turystyczny. To ostatnie wakacje, w których wykorzystasz… Foto: MOSiR
Lato w pełni więc coraz więcej rodzin korzysta z polskiego bonu turystycznego. Na Opolszczyźnie liczba bonów całkowicie wykorzystanych przekroczyła właśnie 20 tysięcy, a w całej Polsce ponad 922 tysiące.

Rodzicom i opiekunom w województwie opolskim przysługuje około 94 tys. bonów turystycznych. W całym kraju liczba wygenerowanych bonów przekracza 4 mln 226 tys., a z programu będzie mogło skorzystać ponad 7 mln dzieci. Po ten sposób rozliczania za pobyt w hotelu, za wycieczki, imprezy turystyczne i sportowe oraz inne formy rodzinnego relaksu można sięgać do końca marca 2022 r.

Prawo do rozliczenia bonem wakacyjnych atrakcji mają rodzice, którym przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Wartość bonu na jedno dziecko to 500 zł, zaś w przypadku dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

- Rodzice z województwa opolskiego aktywowali dotąd 53,5 tysiąca bonów czyli 57 procent ogółu przysługujących. Tych nieaktywowanych pozostało jeszcze prawie 40,5 tysiąca. Na razie kwota zrealizowanych płatności bonem przez rodziny z regionu przekroczyła 22 mln zł, a w całym kraju 1,344 mld zł - informuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Od startu programu Polski Bon Turystyczny, rodzice i opiekunowie w Polsce całkowicie wykorzystali 21,8 proc. ogółu przysługujących im bonów. Na Opolszczyźnie wskaźnik ten wynosi 21,4 proc.

Korzystanie z bonu jest proste, a mogą go aktywować rodzice dzieci do 18. roku życia. Bon otrzymasz po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu na PUE ZUS wybierz zakładkę - "Ogólny", a następnie - "Polski Bon Turystyczny".

Żeby płacić bonem, trzeba go aktywować. Po aktywowaniu bonu dostaniesz kod. Podaj go w recepcji (kasie), by autoryzować prawo do bonu. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em. Bon można aktywować w dowolnej chwili. Na przykład bezpośrednio przed wyjazdem. Bonu nie można wymienić na gotówkę. Nie ma jednak potrzeby wydawać go od razu, bo płatność można dzielić.

Źródło: ZUS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe