Czysty Region wymieniał elektrośmieci na sadzonki i nasiona

  • 30.07.2021, 17:25
  • Źródło: Urząd miasta
Czysty Region wymieniał elektrośmieci na sadzonki i nasiona
Związek Międzygminny „Czysty Region” zorganizował kolejną akcję wymiany elektroodpadów na sadzonki i nasiona. Tym razem zbiórka odbyła się przed urzędem miasta na kozielskim Placu Rady Europy.

29 lipca mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mieli okazję, za jednym zamachem, pozbyć się starych sprzętów i wzbogacić swoje przydomowe ogródki o nowe roślinki. Z czego chętnie skorzystali.

Zeszłomiesięczny happening „Pokaż kulturę i dbaj o naturę” – był wyjątkową akcją proekologiczną, która cieszyła się tak wielkim zainteresowaniem, że postanowiono ją powtórzyć. Tym razem zamiast w śródmieściu odbyła się ona w Koźlu, przed budynkiem urzędu miasta. Wszyscy chętni, w zamian za swoje „elektrograty” mogli otrzymać sadzonki drzew, lub nasiona rodzimej łąki kwietnej.

Wydarzenie miało na celu zachowanie i ochronę środowiska naturalnego oraz wspieranie efektywnego gospodarowania zasobami poprzez propagowanie idei sadzenia drzew, zakładania łąk kwietnych, a także selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i recyklingu

Akcja była wynikiem współpracy Związku Międzygminnego "Czysty Region" z Enviropol PL Sp. z o.o. oraz Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego ASEKOL. Partnerami projektu są Gmina Kędzierzyn-Koźle oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe