W Kędzierzynie-Koźlu stanęły pojemniki na drobne elektroodpady

  • 05.08.2021, 09:41
  • Źródło: Urząd miasta
W Kędzierzynie-Koźlu stanęły pojemniki na drobne elektroodpady
W kilku punktach Kędzierzyna-Koźla stanęły już pierwsze pojemniki na drobne elektroodpady. Można do nich wrzucać zużyte baterie, tonery, żarówki energooszczędne, płyty CD, stare telefony i ładowarki. Wszystko po to, by chronić lokalne środowisko!

W Kędzierzynie-Koźlu pojemniki na drobne elektroodpady znajdziemy już przy Publicznym Przedszkolu nr 26 na osiedlu Piastów, w sąsiedztwie Domu Kultury „Chemik” przy al. Jana Pawła II, przy pętli autobusowej w Sławięcicach, w pobliżu biurowca w Blachowni, przy placu zabaw przy pl. Jana Surzyckiego na Pogorzelcu, na pl. Wagnera w Kłodnicy oraz obok stacji rowerowej OK bike! przy ul. Piastowskiej w Koźlu. Niebawem montowane mają być na kolejnych osiedlach. Docelowo w całym mieście będzie ich dwanaście.

Urządzenia montowane przez Związek Międzygminny „Czysty Region” są dofinansowane ze środków unijnych. Powstały w ramach realizacji projektów "Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego - etap III" oraz "Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego - etap IV". Partnerami obu przedsięwzięć są Gmina Kędzierzyn-Koźle oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe