Mieszkańcy chcą poprawy bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Wpłynął wniosek o postawienie lustra

  • 10.08.2021, 08:19
  • ART
Mieszkańcy chcą poprawy bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Wpłynął wniosek… ANKO
Mowa o skrzyżowaniu przy blokach mieszkalnych z ulicy Piastowskiej 83 i 87 oraz Piastowskiej-Niemcewicza na osiedlu Zachód w Koźlu. Wniosek w sprawie poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu złożył radny miejski Andrzej Kopacki.

- W dniu 1 lipca 2021 po godzinie 15.00 na wspomnianym wyżej skrzyżowaniu zderzyły się dwa samochody osobowe marki skoda i audi. Jedna osoba została przewieziona do szpitala. To kobieta prowadząca Skodę, która wyjeżdżała z drogi podporządkowanej i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu tłumacząc się ograniczoną widocznością. Mieszkanka ta zwróciła się do mnie z prośbą, aby miejsce, gdzie doszło do wypadku, stało się bardziej „przyjazne” dla kierowców – argumentuje radny Kopacki.

 „Chciałabym zaapelować o postawienie lustra na tym skrzyżowaniu, gdyż feralnego dnia przy ulicy Piastowskiej 87 nie było praktycznie żadnej widoczności. Stały tam auta mieszkańców i samochód dostawczy Poczty Polskiej. Mając na uwadze nie tylko moje bezpieczeństwo, ale również mieszkańców i osób, które wożą dzieci do pobliskiej PSP nr 20, bardzo proszę o pozytywne rozpatrzenie tego apelu. Takie rozwiązanie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa nas wszystkich. Z ust policjanta usłyszałam podczas rozmowy, że lustro w tym miejscu byłoby dobrym rozwiązaniem i warto się o nie starać. Miałam stłuczoną głowę. Po przewiezieniu do szpitala zostałam poddana stosownym badaniom, między innymi tomografii komputerowej. Na szczęście nie stwierdzono poważniejszych obrażeń. Przeżyłam szok powypadkowy. Dopiero później zdałam sobie sprawę z tego, że tak naprawdę mogło się to o wiele gorzej skończyć i dla mnie i dla dziecka. Czy życie ludzkie nie jest najważniejsze” - pyta uczestniczka zdarzenia, która uważa, że podobne lustro należałoby też ustawić na sąsiednim skrzyżowaniu ulicy Piastowskiej z Niemcewicza.

- Mieszkanka ta wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, miała całkowicie zasłonięta widoczność po swojej lewej stronie. Kierowca jadącego w kierunku centrum audi, nie zdążył wyhamować i uderzył w przednią część skody. Gdyby wyjechała o metr dalej, mogła już nie żyć, albo ulec bardzo ciężkim obrażeniom. Poza tym jej pasażerem była 8-letnia córka, której też groziło wielkie niebezpieczeństwo. Na szczęście dziewczynka wyszła z tego bez szwanku, chociaż również bardzo przeżyła ten wypadek. Poszkodowany w tym zdarzeniu był również kierowca audi, który nie doznał wprawdzie żadnych obrażeń ciała, ale uszkodzeniu uległo jego auto. Mieszkańcy przekonują, że na feralnym skrzyżowaniu, nie lada” problem maja praktycznie wszyscy, którzy chcą wyjechać z osiedla. Auta zaparkowane na ulicy wzdłuż bloku mieszkalnego Piastowska 87, bardzo poważnie Ograniczają widoczność kierowcom wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej na te z pierwszeństwem przejazdu. Nie widzą bowiem pojazdów nadjeżdżających z lewej strony. Lustra na obu skrzyżowaniach (mam tu na myśli także skrzyżowanie ul. Piastowskiej z Niemcewicza) są dobrym rozwiązaniem i sprawia, że miejsca te staną się bardziej przyjazne dla użytkowników dróg. Argumenty w tym przypadku są jasne i czytelne, a głos mieszkańców bardzo wyraźny. Jako radny z tego osiedla bardzo proszę o pozytywne rozpatrzenie tego wniosku, nim jeszcze nie doszło tam do większego nieszczęścia – napisał we wniosku Andrzej Kopacki.

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

OP
OP 13.08.2021, 11:15
Tam jest naprawdę niebezpiezpiecznie. Każde rozsądne rozwiązanie mile widziane.

Pozostałe