Rajd Pamięci Powstańców Śląskich z Kędzierzyna na Górę św. Anny

  • 11.08.2021, 15:58
  • Ł
Rajd Pamięci Powstańców Śląskich z Kędzierzyna na Górę św. Anny Pomnik Czynu Powstańczego na Górze św. Anny
Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle zaprasza mieszkańców do udziału w Rajdzie Pamięci Powstańców Śląskich. Wydarzenie zaplanowano na 25 września.

Wyprawa rozpocznie się na osiedlu Pogorzelec, skąd uczestnicy przejdą pod dworzec kolejowy w Kędzierzynie, o który toczyły się jedne z najbardziej zaciętych i najkrwawszych walk podczas III powstania śląskiego. Na budynku znajduje się tablica upamiętniająca tamto wydarzenie.

Dalej trasa rajdu poprowadzi na północ, w kierunku Góry św. Anny. Uczestnicy odwiedzą po drodze cztery mogiły powstańcze, zlokalizowane w Raszowej, Łąkach Kozielskich, Lichyni i rezerwacie „Boże Oko”. Przy każdym z tych miejsc odmówiona zostanie krótka modlitwa, a także zapalone zostaną znicze. Po 25 kilometrach wyprawa dotrze na Górę św. Anny, gdzie odbyła się największa bitwa w trzecim powstaniu.

Na finał wydarzenia w Muzeum Czynu Powstańczego planowane jest spotkanie z historykiem, który przybliży uczestnikom historię powstańczych zrywów oraz walk w rejonie Góry św. Anny. Po zakończeniu rajdu uczestnicy zostaną przewiezieni autobusem na miejsce startu.

Chętni do udziału już mogą zapisywać się poprzez formularz internetowy.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe